Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.11.2018 20:00 - 0:00

Please The Trees v Českém centru

28. 11. 2018 : Mladá česká skupina Please The Trees rozezní Paris-Prague jazz club. Bude to nářez: indie-rocková a neustále se proměňující stálice české nezávislé scény je totiž pověstná strhujícími koncerty. Kapela navštíví Paříž jako součást svého turné s americkou skupinou Mudhoney.

Indie-rock

Václav Havelka – zpěv, kytara
Míra Syrný
 – baskytara
Jan 'Sváča' Svačina
 – bicí

V září 2015 vydali Please The Trees své čtvrté řadové album Carp, na kterém představili nový syrovější zvuk. Desku natočili při turné po USA v Detroitu a vedle nominací na hudební ceny Vinyla a žánrové Anděly získali cenu hudební kritiky APOLLO 2015 za nejlepší album. Jejich předchozí album natočené v San Franciscu bylo oceněno žánrovou cenou Anděl za nejlepší alternativní nahrávku roku 2012.

Málokterá z vážně míněných českých kapel byla schopná postavit a odehrát čtyři americká turné, která si zorganizovala sama a po vzoru nejtvrdších zábavovek vymyslet šňůru po vesnicích s valníkem místo pódia. Please The Trees jsou jednou z mála kapel, kterým se od vydání debutu v roce 2007 až dodnes podařilo udržet vysokou laťku, neúnavně si hýčkat publikum silnými koncerty a společensky se angažovat (kampaň Mluvme o stáří a spolupráce se sborem seniorek Elpida, benefiční Koncerty pro šumavskou divočinu a atd).

Evropské turné s Mudhoney

Kapela byla přizvána jako předkapela na listopadovém evropském turné legendárních MUDHONEY z amerického Seattlu. Mudhoney byli na začátku devadesátých let minulého století jedněmi ze zakladatelů hudebního žánru grunge, který asi nejvíce proslavily kapely jako Nirvana a Pearl Jam. Vedle Pearl Jam jsou Mudhoney jedněmi z posledních stále fungujících originálů této scény.

Pro Please The Trees je poctou doprovázet americkou skupinu na evropském turné. A načasování nemohlo být lepší: koncem října totiž vychází jejich 5. řadová deska!

 

Planting Trees Project

Od roku 2011 skupina Please The Trees vysazuje v každém městě svého koncertu strom a tím prakticky naplňuje obsah svého názvu. Vysazení probíhá na nejvhodnějším místě poblíž místa vystoupení, které se odehrává v sezóně vhodné pro sázení (jaro nebo podzim, ve výjimečných případech mimo tato období). Vysazení se dokumentuje focením. Fotky s příslušnými detaily jsou poté zveřejněny na oficiálním Facebook profilu projektu: www.facebook.com/pleasethetreesproject

 

www.pleasethetrees.com
www.facebook.com/pleasethetrees
http://bandcamp.pleasethetrees.com

Paris-Prague jazz club

Paris-Prague jazz club se nachází v klenutém sklepení Českého centra Paříž, v samotném srdci francouzského hlavního města ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés, která je tradiční pařížskou kolébkou jazzu již od 50. let 20. století. 
Svou činnost započal před 17 lety, a to 9. listopadu 2001. Od té doby se stal jedním z oblíbených míst milovníků jazzu ve Francii. Paris-Prague jazz club je také vyhledávaným místem pro setkávání Francouzů s Čechy i Slováky. Klub nabízí možnost drobného občerstvení a vaši žízeň uhasí české pivo Budweiser Budvar (za nejpříznivější cenu ve čtvrti!).

Dramaturg: David Rolland

Klub otevírá každý pátek od 19 h do půlnoci.
Hudba začíná ve 20 h.

Happy hours od 19 h do 21 h.

Vstupné: 5 €
Snížené: 3 €

Oficiální partner: Budweiser Budvar

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

28.11.2018 20:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala