Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.9.2018 20:00 - 22:00

Písňový koncert ke stému výročí vzniku Československa

České centrum pořádá při příležitosti výročí založení Československa koncert českých a slovenských písní v podání pianistky Jany Leclerc-Petrášové a sopranistky Zdeny Kloubové.

 

Program písňového koncertu

JAN MASARYK                   Lidické písně

VÍTĚZSLAV NOVÁK           Slovenské zpěvy

VÍTĚZSLAV NOVÁK           Slovácká suita pro klavír

ZDENĚK FIBICH                Patero písní

ANTONÍN DVOŘÁK          V národním tónu

 

O umělcích

ZDENA KLOUBOVÁ  - soprán

Zdena Kloubová patří k předním českým pěvkyním. Narodila se v Jilemnici. Absolvovala operní zpěv na Akademii múzických umění v Praze v roce 1986. Působila na operních scénách v Ústí nad Labem a v Plzni. V roce 1992 se stala sólistkou Státní opery Praha a o rok později sólistkou Národního divadla v Praze.

V jejím operním repertoáru je přes dvacet rolí koloraturního a subretního oboru (Gilda, Zuzana, Blonda, Liška Bystrouška, Karolina, Fiordiligi, Rosina, Violetta atd.). Umělkyně pravidelně hostuje na zahraničních operních a koncertních pódiích (Německo, Francie, Itálie, Velká Británie, USA a jinde).Spolupracuje s našimi i zahraničními symfonickými a komorními tělesy a hudebními tělesy (Česká filharmonie, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Pražská komorní filharmonie, MDR Orchester Leipzig, Liverpool Philharmonic Orchestra, BBC Orchestra London, Chicago Sinfonietta atd.) a pravidelně se zúčastňuje festivalů staré hudby v SRN.

Zabývá se také interpretací písní a již v roce 1985 se stala finalistkou mezinárodní pěvecké soutěže R. Schumanna ve Zwickau. Natočila 15 CD (Panton, Clarton, Unicorn, Supraphon, GZ Loděnice).

 

JANA LECLERC-PETRÁŠOVÁ - klavír

Jana Leclerc-Petrášová studovala na pražské Konzervatoři ve třídě prof. Jana Panenky. Vyhrála 1. Cenu v Soutěži Bedřicha Smetany v Hradci Kralové a 3. Cenu v soutěži Fr. Chopina v Marianských Lázních. Rovněž obdržela zlatou medaili Konzervatoře v Rueil-Malmaison.

Koncertuje v Praze, Paříži, Londýně, Budapešti, Varšavě… po boku interpretů jako Bohuslav Pavlas, sopranistky Zdeny Kloubové a Judy Swierczewskiové, barytona Fabrice Chomienne, houslistů Tomáše Tuláčka a Petra Matějáka, či s Českým smyčcovým triem a dalšími.

Vyučovala klavír v Praze a Budapešti, v Hudebních školách v Lozère a Limours, a nyní žije již 28 let v Paříži a vyučuje na Konzervatoři ve Fontenay aux Roses.

 

 

Sál Janáček

Vstup zdrarma. Doporučujeme rezervovat vstup na akci na tel. 0153730022 nebo mailem na paris@czech.cz

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

25.9.2018 20:00 - 22:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala