Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.4.2014 20:30

Pascal Gallois diriguje Prague Modern

Křest CD „Fujikura – Gallois – Prague Modern" a setkání s hudebníky a skladateli. Slavný sólista Pascal Gallois (skládali pro něj Berio, Boulez, Kurtag, Neuwirth, Rhim…), uznávaný pedagog a ředitel konzervatoře v centru Paříže, začíná nyní působit i jako dirigent s intencí propagovat současnou hudbu. Pod záštitou gymnázia Turgot a ve spolupráci s Českým centrem Paříž.

 

Slavný sólista Pascal Gallois (skládali pro něj Berio, Boulez, Kurtag, Neuwirth, Rhim…), uznávaný pedagog a ředitel konzervatoře v centru  Paříže, začíná nyní působit i jako dirigent s intencí propagovat současnou hudbu.

Už více než patnáct let je autorem projektů (Dutilleux v Hotel de Lauzun, Boulez či Beethoven v Muzeu umění a řemesel….), výjimečných tím, že odhalují propojení mezi významnými skladateli (a nejen těmi současnými) a jejich interprety. V roce 2014 představuje Pascal Gallois nový projekt s názvem Prague Modern / Le Lab.

Prvním počinem v rámci tohoto ambiciozního projektu je CD vydané v únoru 2014, věnované mladému, přesto však plodnému japonskému skladateli Daï Fujikurovi. Jeho první opera bude uvedena na podzim v Paříži. Druhým počinem pak bude výjimečný večírek pod záštitou Gymnázia Turgot, pořádaný 8. dubna od 20:30, kde se představí díla „Sedm haiku“ Oliviera Messiaena a „Vanishing Point“ Daï Fujikury, doprovázená dvěma francouzskými premiérami skladeb Miroslava Srnky a Johannese Maria Stauda. Tento večer bude oslavou vydání nového CD, setkáním s hudebníky a skladateli a zároveň se uvede pět krátkých sólových děl Daï Fujikury. Večer  je projevem nadšení k sjednocující hudbě. 

 

Pod záštitou gymnázia Turgot
69, rue de Turbigo
75003 Paris
metro Arts & métiers
20€ & 10€ studenti / Rezervace na: 01 48 91 30 83

 

Místo konání:

Lycée Turgot

Datum:

8.4.2014 20:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala