Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.5.2015 19:00

Parádně pokecal

Film Tomáše Pavlíčka, 1h15, 2014, v původním znění s francouzskými titulky. Projekce za přítomnosti režiséra a delegace studentů z FAMU, v rámci Ozvěn 10. ročníku MFF A l'Est, du nouveau.

 

 

Autorská komedie Parádně pokecal zachycuje šest měsíců v životě 25letého Štěpána Procházky. Opět vyhozen ze školy, opět opuštěn přítelkyní a jako vždy bez práce opouští Prahu. Nevěda coby odjíždí bezcílně s přáteli na chatu. Shodou zamotaných okolností se ale ocitá v malém městě Sedmihoří, kde začíná pracovat jako operátor v call-centru. Vše se ale mění ve chvíli, kdy se v záplavě fádních telefonátů ozve hlas tajemné slečny Marie...

 

Jako předfilm promítneme studentský snímek Uvidíme? Uvidíme... Adama Rybanského, 10 min, 2014, bez dialogů.

 

Janáčkův sál.

Vstupné 5€.

 

Ozvěny 10. ročníku MFF À lEst, du Nouveau

Festival À l´Est, du Nouveau si klade za cíl objevovat nové a inovativní středo- a východoevropské snímky, které po formální a obsahové stránce tematizují společnost či zemi, z níž pocházejí. Desátý ročník festivalu, který se bude konat od 17. do 24. dubna v Rouenu, přiveze v květnu své ozvěny do Paříže. V rámci pěti tematických večerů bude mít pařížské publikum možnost zhlédnout čtyři celovečerní snímky (Polsko, Slovensko, Ukrajina, Česká republika) a výběr ze slovenských, rumunských a kosovských krátkých filmů. Ozvěny festivalu À l´Est, du Nouveau budou mít podobu komponovaných projekcí s debatou a ochutnávkou typických jídel a nápojů země původu promítaného filmu. Všechny akce se odehrají v Českém centru Paříž.

Partnery pařížských ozvěn festivalu À l´Est, du Nouveau jsou: Asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii, Slovenský institut v Paříži, Polský institut v Paříži, Sdružení Perspectives ukrainniennes, Velvyslanectví ČR, CzechTourism.

 

Informace: festalest@gmail.com

Rezervace: ccparis@czech.cz, 01 53 73 00 22

 

www.alest.org

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

21.5.2015 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala