Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.5.2013 19:30

Středoevrospká pábení

Přehled nových knih o střední Evropě

 

 

 

Každé dva měsíce, autoři, překladatelé a nakladatelé představují knihy o střední Evropě, které nově vyšly ve francouzštině.

 

Večer bude moderovat Ljuba Jurgensonová (Sorbonna, CIRCE)

 

Střední Evropě

Otto B. Kraus, Zeď Lisy Pomněnkové, z angličtiny přeložili Stéphane a Nathalie Gailly, následováno Catherine Coquio, Iluze a naděje: z Terezína do dětského bloku v Birkenau, Paříž, nakladatelství L'Arachnéen, 2013. Představí Catherine Coquio. 

 

Ljuba Jurgensonová a Alexandre Prstojevic (ed.), Od svědků k dědicům: Šoa a evropská kultura, Paříž, nakladatelství Petra, 2012. Představí Alexandre Prstojevic.

 

Jidiš

Carole Ksiazenicer-Matheron, Rozevírání času: Israel Joshua Singer. Jidiš spisovatel uprostřed dějin, Paříž, nakladatelství Classiques Garnier, 2012. Představí autorka. 

 

Němčina

Melinda Nadj Abonji, Leť, holube!, z němčiny přeložila Françoise Thoraille, Paříž, nakl. Métailié, 2012. Představí překladatelka a nakladatelka Nicole Bary.

 

Polština

Anna Świrszczyńska, Každá rána dovolena, básně vybrali a z polštiny přeložili Hanna Konicka a Erik Veaux, Lausanne, nakl. L’Age d’homme, 2012. Představí překladatelé.

 

Maison Heinrich Heine

Cité internationale universitaire

27c bd Jourdan

75014 Paříž

01 44 16 13 04

Místo konání:

Maison Heinrich Heine

Datum:

21.5.2013 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala