Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Pavel Haas Quartet

Koncert souboru Pavel Haas Quartet, z díla Ervína Schulhoffa, Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka, v rámci české sezóny v Opeře Dijonu. Partneři: Magistrát města Dijon, Kraj Burgundsko, Crédit...

Leoš Janáček – Káťa Kabanová

Opera ve třech dějstvích, v češtině s titulkami, v rámci české sezóny Opery Dijonu. Partneři: Magistrát města Dijon, Kraj Burgundsko, Crédit agricole.

Viktor Ullman - Der Kaiser von Atlantis

Opera v jednom dějství op. 49, v rámci české sezóny Dijonské opery. Partneři: Magistrát města Dijon, Kraj Burgundsko, Crédit agricole.

Hans Krása - Brundibár

Opera pro děti ve dvou dějstvích, v rámci české sezóny Dijonské opery. Partneři: Magistrát města Dijon, Kraj Burgundsko, Crédit agricole.

Antonín Dvořák - Stabat Mater

V rámci české sezóny Dijonské opery. Partneři: Magistrát města Dijon, Kraj Burgundsko, Crédit agricole.

Symfonie Z nového světa

Koncert orchestru Anima Eterna Brugge, v rámci české sezóny Dijonské opery. Partneři: Magistrát města Dijon, Kraj Burgundsko, Crédit agricole.

České legendy

Koncert SWR Sinfonieorchester Baden-Baden und Freiburg, z děl Ondřeje Adámka, Ervína Schulhoffa, Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka, v rámci české sezóny Dijonsjé opery. Partneři: Magistrát města...

Růžencové sonáty

Koncert Andrease Staiera a Petra Müllejanse, z děl H. I. F, Bibera, J. Kuhnaua, J. S. Bacha a G. Ph. Telemanna, v rámci české sezóny Dijonské opery. Partneři: Magistrát města Dijon, Kraj Burgundsko,...

Neodolatelná krása

Koncert sopranistky Rabea Krampové a klavíristy Mihály Menelaos Zekeho, z děl Smetany, Dvořáka, Janáčka, Martinů, Schulhoffa, Ullmanna, Haase, Křenka a Ebena, v rámci české sezóny Dijonské opery....

Pat a mat

Projekce s hudením doprovodem barokního souboru Les traversées Baroques, v rámci české sezóny Dijonské opery a Roku české hudby.

Karel Čapek - Válka s mloky

Představení divadla Golem, režie Michal Lázňovský, v rámci české sezóny Dijonské opery. Partneři: Magistrát města Dijon, Kraj Burgundsko, Crédit agricole.

Narození Páně

Koncert souboru Les Traversées Baroques, z děl K. Harabnt z Polžic a Bezdružic, A. Michny z Otradovic a H. Schütze, v rámci české sezóny Dijonské opery a ERoku české hudby.

Vivaldi v Českých zemích

Koncert souboru Muffati, z děl A. Vivaldiho, J. Jiránka, A. Reichenauera a J. D. zelenky, v rámci české sezóny Dijonské opery a Roku české hudby.

Martinů a Francie

Koncert Kammerorchesterbasel a Kvarteta Juilliard, z děl Alberta Roussela, Maurice Ravela, Bohuslava Martinů a Gabriela Faurého, v rámci české sezóny Dijonské opery a Roku české hudby.

České Vánoce

Česká mše Vánoční jana Jakuby Ryby v podání Sboru Dijonské opery, v rámci české sezóny Dijonské opery a Roku české hudby.

Pražská klasicistní hudba

Koncert Concerta Köln a klavíristy Andrease Staiera, z děl J. Myslivečka, J. L. Duška, A. Rosettiho a W. A. Mozarta, v rámci české sezóny Dijonské opera a Roku české hudby.

Zápisník zmizelého

Představení Opery Lille, v podání klavíristy Alaina Planèse, tenora Paula O’Neilla, mezzosopranistky Marie Karallové a Sboru Opery Lille, v režii Christiana Rizza. V rámci Roku české...

Recitál českého varhaníka Petra Rajhony

Kostel St. Quentin v městě Allouville-Bellefosse. Pořádá Mezinárodní centrum slovanské hudby v rámci projektu České sny. Pod záštitou J. Exc. Paní Marie Chatardové, Velvyslankyně České republiky ve...

Bye Bye George

David Bismuth, klavír; Johan Farjot, dirigent;Talichova komorní filharmonie. Zavěrečný koncert festivalu Romantické noci.

Střední Evropa a Evropská unie

Přednáška následovaná debatou za účasti 1. náměstka ministra zahraničních věcí ČR a bývalého ředitele Ústavu mezinárodních vztahů pana Petra Druláka, ředitele Ústavu evropských studií pana Renauda...

58 59 60 61 62 63 64 65 66 67