Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Beatree

BEATREE je hudební trio, ve kterém vystupuje dvojice zpěvaček Beata Dreisigová ze Slovenska a Fiona Stewart, zpěvačka francouzsko-irského původu, na klavír doprovází Stephane Puech.

krooa-krooa Radka Fridricha v Orléans

Prezentace francouzského vydání sbírky básní krooa-krooa a setkání s autorem Radkem Fridrichem se uskuteční 28. října 2017 v Orleáns

krooa krooa Radka Fridricha v Paříži

Prezentace sbírky básní krooa krooa a setkání s autorem Radkem Fridrichem se uskuteční 29. října 2017 v aule Halle Saint Pierre.

Koncert Jaroslava Hutky v Nancy

Srdečně vás zveme na koncert českého písničkáře Jaroslava Hutky, jednoho z nejvýznamnějších osobností české folkové hudby v exilu, držitele ceny za svobodu, demokracii a lidská práva. Koncert se...

Galerie Svit na Paris Internationale 2017

Galerie SVIT Praha se zúčastní letošního ročníku Paris Internationale se sólovou prezentací Habimy Fuchs. Třetí ročník veletrhu se koná od 18. do 22. října 2017.

Díla Františka Januly v galerii Éditions Caractères

Pařížská galerie Éditions Caractères předastavuje českého umělce Františka Janulu, který od r. 1968 žije trvale ve Francii. Je vnímán jako jeden z mála malířů cizinců, který v Paříži uspěl, a pro...

Česká kapela TYGROO v Nantes

Již tento čtvrtek 11. října v 19h30 se koná koncert české kapely Tygroo v Nantes!

Kateřina Geislerová

Kateřina Geislerová představí v Paříži svou novou kolekci na jaro-léto 2018. Designérka patří mezi uznávané návrháře, kteří udávají směr české módní scéně. Buďte u...

Greg Lamy Quartet

České centrum Paříž a Kulturní mise Lucemburska vás zvou v rámci pařížského festivalu JAZZYCOLORS 2017 na koncert skupiny Greg Lamy Quartet, který se bude konat 17. listopadu ve 20h00.

Prezentace knihy Zlatý věk

Dne 26. října bude v knihovně Gallimard představena novela Michala Ajvaze "Zlatý věk". Večer bude zahájen v 19h a jeho součástí bude čtení úryvku z knihy.

LAFORMELA v Paříži

Mladá československá oděvní značka LAFORMELA představí francouzskému publiku svou kolekci na jaro/léto 2018. Jejich tvorba je plná překvapení a fantazie. Nenechte si tuto událost ujít!

Projekce filmu Austerlitz

České centrum Paříž, Kino Visegrad a Czech-In Film Festival Paříž vás srdečně zvou na projekci filmu Austerlitz podle knižní předlohy W. G. Sebalda. Projekce se uskuteční za přítomnosti režiséra...

To je cirkus !

Promítání ve francouzských kinech tří krátkých filmů od režisérů Pojara, Zemana a Ostrčila, věnovaných světu cirkusu. Poetické, něžné i legrační příběhy, které vytvořili slavní autoři českého...

Koncert Magdaleny Kožené

Zveme vás na koncert české mezzo-sopranistky Magdaleny Kožené do divadla Théâtre des Champs-Elysées, v pátek 29. září ve 20h.

Fotografie a autorská práva

Setkání organizované ve spolupráci se Společností grafického a plastického umění, které proběhne v rámci festivalu PhotoSaintGermain.

Genre: UNIQUE !

leboudoir2.0 si dovoluje vás pozvat na uvolněný večer, věnovaný otázkám žánrové dynamiky, zmatení identity, svobody bytí a respektu k odlišnostem.

Belleville cats

Kamel (zpěv, harmonika), Olivier (baskytara, vokály), Hafid Saïdi (bicí), Laurent Ciron (kytara, vokály)

Klara Kristalova v galerii Perrotin

Česká umělkyně Klara Kristalova představí svá keramická díla v galerii Perrotin. Přijďte se projít její snovou krajinou !

Nesnesitelná lehkost bytí

Film Philipa Kaufmana, USA, 1988, 2h46, v původním znění s francouzskými titulky. Dvě projekce 11. a 12. prosince 2017 v 19H30.

Eva Cendors - Eva Henychová

České centrum Paříž zve na koncert českého dua Eva Cendors - Eva Henychová.

22 23 24 25 26 27 28 29 30 31