Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Ralton na Première Vision Paris

Česká firma Ralton, zabývající se výrobou skleněných kamenů, se ve dnech 13.-15. února zúčastní veletrhu Première Vision Paris v Paris Nord Villepinte.

Mezinárodní setkání choreografů v Seine-Saint-Denis

Česká choreografka Tereza Hradilkova se představí 25., 26. a 27. května se svým sólo vystoupením v rámci Mezinárodního setkání choreografů, které se uskuteční v Seine-Saint-Denis od 16. května do 16....

Ciné Junior

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Val-de-Marne

E-learningové Kursy češtiny

INALCO připravilo druhou vlnu internetových kursů MOOC, které zájemcům umožní nabýt základů češtiny a reálií.

Výstava: čeští umělci v Bretani

Od 16. června do 30. září 2018 představí Musée départemental breton poprvé v historii více než 80 děl, vytvořených českými umělci během jejich pobytu v Bretani.

Kino Visegrad

Kino Visegrad a UniverCiné pro Vás připravily výběr z nejnovějších českých, slovenských, maďarských a polských filmů k zapujčení on-line.

Marc Loy

Koncert funk & blues v podání Marca Loye v Českém centru 2. února 2018. Catherine Lambert (bicí), Diabolo (harmonika), Marc Loy (kytara a zpěv, baskytara)

The Feryel killers

Feryel (zpěv), Michaal Benjelloun (kytara), Steve Belmonte (bicí), Mehdi Madir/Xavier Zolli (baskytara).

Artist's talk & performance noise skupiny Rafani

Artist's talk & performance noise skupiny Rafani v rámci doprovodného programu k výstavě v Českém centru, v pátek 16/2/2018 v Paris-Prague Jazz Clubu.

Pražákovo kvarteto v Ecole Normale Superieure

Koncert Pražákova kvarteta v Bibliothèque des lettres de l’École normale supérieure se bude konat 8. 2. 2018 v 21 hodin.

Kandidatury na uměleckou rezidenci

Cité internationale des Arts vyhlašuje výběrové řízení na kandidatury na umělecké rezidence v Paříži. Termín podání přihlášek je 1. března 2018.

Palabres centre-européennes

Srdečně Vás zveme na literární večer "Palabres centre-européennes" v úterý 16. ledna v 19H30 v Domě jidišské kultury.

Regards croisés

V rámci série Regards croisés připravilo Velvyslanectví ČR v Paříži ve čtvrtek 25. ledna 2018 od 17H další z řady diskusích večerů za účasti českých a francouzských řečníků, tentokrát na téma "Co se...

"Fabula" Daniely Fischerové

Divadelní představení FABULA od české autorky Daniely Fischerové v obsazení : Denis Ardant, Fabienne Cormerais, Cecile Genovese, Thierry Lemonie, Geoffrey Lopez -- 31.01.2018 v 20H30, 1.02.2018 v...

LSP TRIO

Koncert skupiny LSP TRIO, v obsazení Sylvain Sourdeix (saxofon), Philippe Petit (varhany), Jean Luc Lopez (bicí), v Paris-Prague Jazz Clubu 9.2.2018.

Sokolský ples

Sokol Paříž Vás srdečně zve na slavnostní ples, který se bude konat v sobotu 17. března 2018 v sálech radnice Saint-Mandé.

Čeští umělci na Maison & Objet Paris

Přední mezinárodní veletrh designu Maison&Objet Paris se letos v Paříži koná od 19. do 23. 1. 2018 na výstavišti Paris Nord Villepinte. Na veletrhu se přestaví dvacítka českých...

Cortot u Janáčka

České centrum Paříž vás zve na první letošní koncert z řady Cortot u Janáčka dne 24. ledna v 20H00.

Iconoclass

Beb (zpěv), Hélène Pecqueur (zpěv), Laurent Ciron (dirigent, kytara), François Forestier (klávesy), Fabrice Bellini (basa), Gilles Lovighi (bicí)

Prezentace Čapkových Anglických listů

České centrum a nakladatelství La Baconnière si Vás dovolují pozvat na literární večer věnovaný dílu Karla Čapka při příležitostí nového vydání knihy Anglické listy.

16 17 18 19 20 21 22 23 24 25