Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Český jazz - Pivec

Český jazz. Ondřej Pivec. Bar Fiap Jean Monnet, 30 rue Cabanis, 75014 Paris, Tél. : 01 43 13 17 05, www.fiap.asso.fr . Vstupné zdarma.

Trio Montparnasse - Koncert

Aurélie Namont, klavír, Naoko Ogihara, housle, a Sonja Lena Schmid, violoncello, přednesou Dvořákovy Dumky, Sukovy Elegie a Schubertovo trio v si bémol Maj. op 99. Vstupné 10 €.

Velikonoce v Českém centru

Velikonoční svátky se připomenou tradičním malým trhem na recepci Českého centra. Francouzské publikum se bude moci obdivovat malovaným vajíčkům z Moravy.

Výstava fotografií Jana Reicha- BOHEMIA

Výstava černobílých fotografií z cyklu Bohemia Jana Reicha se bude konat v domě FIAP Jeana Monneta v Paříži. Vstup volný. FIAP Jean Monnet 30 rue Cabanis 75014 Paris www.fiap.asso.fr 01 43 13 17...

Odpoledne pro děti

Barvení velikonočních vajíček - a povídání o velikonočních tradicích v Čechách a na Moravě. V českém jazyce. Odpoledne pro děti. Středa 5. dubna ve 14h.

Odpoledne pro děti

České pohádky, mýty a legendy .... na toto bohaté téma se budou v češtině bavit děti ve středu odpoledne.

Odpoledne pro děti

Den matek ... odpoledne v českém jazyce.

Odpoledne pro děti

Česká republika - vlastivědné odpoledne pro česky mluvící děti. Středa 17. května ve 14h.

Odpoledne pro děti

Odpoledne pro děti v českém jazyce na téma Rozumíme hudbě.

Odpoledne pro děti

Povídání o přírodě v čestině. Středa 24. května ve 14h.

Hobojový festival

Houslistka Fanny Leveque, cellistka Rachel Sayous, klavíristka Jelena Durkovic a hobojistka Marika Lombardi přednesou díla českých autorů: Felda, Kaliwody, Barty a Martinu.

Jazzový klub Praha Paříž

Emmanuel Moreau Quartet zahraje ve složení Joel Laforet (trumpeta), Olivier Lenoir (bicí), Dominique Mollet (basa). Na klavír hraje Emmanuel Moreau. Romantický jazz.

Jazzový klub Praha Paříž

Christian Brenner Quartet - swing a modern jazz. Kvartet hraje ve složení Pascal Gaubert (sax tenor, sopran), Gerard Prevost (basa), Jean Christophe Noel (bicí), Christian Brenner( piano).

Hobojový festival

V rámci Hobojového festivalu se v Českém centru koná ve spolupráci s ředitelkou tohoto festivalu Marikou Lombardi koncert nazvaný ZRCADLO. Vzácným hostem festivalu je český hobojista Jan Thuri....

Jazz Club Praha Paříž

Skupina Květy z Moravy. Vstupné 5 a 3 €.

Jarní odpoledne pro děti

Aktivity po děti v češtině

Musicolores: Etudy a polky B. Martinů

Bohuslav Martinů : Etudy a polky. Profesor Jean Francois Ballevre na díle Martinů vysvětlí protiklady duševna a tělesna, hmotného a nehmotného, studia a radosti. Koncert doplní etudy Chopina,...

Douetissimo

Sopranistka Lucie Mouscadet, mezzo sporanistka Annastina Malm a klavíristka Florence Domacq přednesou díla Purcella, Vivaldiho, Mozarta a Dvořáka.

Jazzový klub Praha Paříž

Skupina Paddy Sherlock bude hrát jump and jive. Trombón, kytara, basa, zpěv a bicí.

Od baroka k Mozartovi 2

Písemnost a literatura v 17. století

148 149 150 151 152 153 154 155 156 157