Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Koncert Mladých sólistů

Jazzová sekce pařížské konzervatoře pozvala do Českého centra basistu Guido Zorna, kytaristu Juliena Omé, trombonistu Stephana Montigny a akordeonistu Oliviera Gouleta. Zahrají svou původní skladbu...

Charta 77 - kulatý stůl

Jacques Rupnik z Vysoké školy politických věd (CERI) zve do Českého centra odborníky, kteří připomenou 30. výročí Charty 77. Diskuse se zúčastní Alexandra Laignel-Lavastine, Jan Rubeš, Václav...

Jazzový klub Praha Paříž

Francouzská skupina Trio Free Bidou zahraje ve složení Patrick Fournier, akordeon, Bulo, banjo, Steven Harisson, kontrabas.

Mikuláš v Českém centru

Pro radost malých i velkých do Českého centra opět zavítá čert, anděl a Mikuláš, který obdělí přítomné děti dárky a cukrovím.

Projekce dokumentu o Vladimíru Holanovi

Jan Soukup a Alena Petruželková jsou autory dokumentárního filmu Dvacátá pátá hodina (ČT, 2005) o Vladimíru Holanovi. Jaroslav Seifert, Zbyněk Hejda, Marek Kopelent a Adriena Šimotová vypovídají o...

Koncert Petry Matějové a Radima Sedmidubského

Klavíristka Petra Matějová a violista ze Škampova kvartetu Radim Sedmidubský přednesou skladby Beethovena, Martinů a Šostakoviče.

Odpoledne pro děti

Odpoledne pro malé děti v českém jazyce na téma - Vánoce.

Hubert Masařík - Paměti československého diplomata

Hubert Masařík - poslední svědek Mnichova. Československý diplomat ve víru politických událostí v letech 1918 až 1941. Publikace v nakladatelství Noir sur Blanc, 2006. 457 stran.

Odpoledne pro děti

Odpoledne pro děti v češtině.

Koncert Trio Artemis

Adéla Štajnochrová, housle, Alžběta Vlčková, violoncello, Jaroslava Pěchočová, klavír, přednesou Haydnovo Trio v G Dur, Martinu Bergerettes pro housle, violoncello a klavír a Šostakovičovo trio pro...

Kryštof Mařatka a Trio Artemis

Trio Artemis, které doprovází violoncellista Francois Salque, přednese skladby českého skladatele žijícího ve Francii Kryštofa Mařatky.

Odpoledne pro děti - Zima

Odpoledne pro děti v češtině pod pedagogickým dohledem pani Bartlové.

Adventní koncert

Koncert sopranistky Pavly Vykopalové a varhanistky Ireny Chřibkové. Pod záštitou Jeho Excelence Pavla Fischera.

Státní svátek - Český lev na budově Českého centra

Dne 28. října 2006 v 15 hodin se ve vstupní hale Českého centra v Paříži bude konat slavnostní odhalení reliéfu českého lva za přítomnosti velvyslance ČR ve Francii Pavla Fischera a ředitele ČC...

Česká škola - škola hrou

Česky mluvící děti si mohou hrát a malovat na téma čtvero ročních období.

Projekce Adieu Mozart

Projekce dokumentárního filmu Martina Suchánka Adieu Mozart. Scénář Zdeněk Mahler. Produkce Jiří Hubač. Supraphon Music a.s.

Hrejme si česky s látkami

úterý 14. listopadu 2006 v 10:30 Experimentování s látkami Jazyková cvičení s asociací Entract ve Francii pro děti do 3 let.

Ples Polka

Po shlédnutí ukázky, vás učitelé tance naučí základní kroky polky, klavírista J. F. Ballèvre zahraje slavné skladby a nakonec si zatančíte.

Čtyři roční období - odpoledne pro děti v češtině

Děti pod odborným vedením českých výtvarnic paní Zuzany Jungmannové a Hany Pospíšilové se pokusí výtvarně zpracovat 4 roční období. Rezervace na 01 53 73 00 22.

Valná hromada

Valná hromada Entract en France - výroční zpráva a program a příští rok.

141 142 143 144 145 146 147 148 149 150