Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Scénické čtení: Michal Lázňovský

"Něco divného se děje se sny": scénické čtení podle svědectví židovských dětí z Maison d’Izieu, adaptace a režie: Michal Lázňovský.

Kinokoncert skupiny NEUVĚŘITELNO

9.3.2018: Skupina Neuvěřitelno se představí v Paris Prague jazz clubu v rámci jedinečného koncertu, který publiku nabídne zejména filmovou hudbu a bude doprovázen projekcí ukázek z filmů Maxe...

Studenti DAMU přestaví hru "Bohemia" v Paříži

Studenti katedry autorské tvorby a pedagogiky pražské DAMU představují hru Bohemia v Paříži, jež vznikla speciálně pro mezinárodní hudební festival ve francouzském Besançonu. Svou netradiční školní...

Ralton na Première Vision Paris

Česká firma Ralton, zabývající se výrobou skleněných kamenů, se ve dnech 13.-15. února zúčastní veletrhu Première Vision Paris v Paris Nord Villepinte.

Mezinárodní setkání choreografů v Seine-Saint-Denis

Česká choreografka Tereza Hradilkova se představí 25., 26. a 27. května se svým sólo vystoupením v rámci Mezinárodního setkání choreografů, které se uskuteční v Seine-Saint-Denis od 16. května do 16....

Ciné Junior

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Val-de-Marne

E-learningové Kursy češtiny

INALCO připravilo druhou vlnu internetových kursů MOOC, které zájemcům umožní nabýt základů češtiny a reálií.

Výstava: čeští umělci v Bretani

Od 16. června do 30. září 2018 představí Musée départemental breton poprvé v historii více než 80 děl, vytvořených českými umělci během jejich pobytu v Bretani.

Kino Visegrad

Kino Visegrad a UniverCiné pro Vás připravily výběr z nejnovějších českých, slovenských, maďarských a polských filmů k zapujčení on-line.

Marc Loy

Koncert funk & blues v podání Marca Loye v Českém centru 2. února 2018. Catherine Lambert (bicí), Diabolo (harmonika), Marc Loy (kytara a zpěv, baskytara)

The Feryel killers

Feryel (zpěv), Michaal Benjelloun (kytara), Steve Belmonte (bicí), Mehdi Madir/Xavier Zolli (baskytara).

Artist's talk & performance noise skupiny Rafani

Artist's talk & performance noise skupiny Rafani v rámci doprovodného programu k výstavě v Českém centru, v pátek 16/2/2018 v Paris-Prague Jazz Clubu.

Pražákovo kvarteto v Ecole Normale Superieure

Koncert Pražákova kvarteta v Bibliothèque des lettres de l’École normale supérieure se bude konat 8. 2. 2018 v 21 hodin.

Kandidatury na uměleckou rezidenci

Cité internationale des Arts vyhlašuje výběrové řízení na kandidatury na umělecké rezidence v Paříži. Termín podání přihlášek je 1. března 2018.

Palabres centre-européennes

Srdečně Vás zveme na literární večer "Palabres centre-européennes" v úterý 16. ledna v 19H30 v Domě jidišské kultury.

Regards croisés

V rámci série Regards croisés připravilo Velvyslanectví ČR v Paříži ve čtvrtek 25. ledna 2018 od 17H další z řady diskusích večerů za účasti českých a francouzských řečníků, tentokrát na téma "Co se...

"Fabula" Daniely Fischerové

Divadelní představení FABULA od české autorky Daniely Fischerové v obsazení : Denis Ardant, Fabienne Cormerais, Cecile Genovese, Thierry Lemonie, Geoffrey Lopez -- 31.01.2018 v 20H30, 1.02.2018 v...

LSP TRIO

Koncert skupiny LSP TRIO, v obsazení Sylvain Sourdeix (saxofon), Philippe Petit (varhany), Jean Luc Lopez (bicí), v Paris-Prague Jazz Clubu 9.2.2018.

Sokolský ples

Sokol Paříž Vás srdečně zve na slavnostní ples, který se bude konat v sobotu 17. března 2018 v sálech radnice Saint-Mandé.

Čeští umělci na Maison & Objet Paris

Přední mezinárodní veletrh designu Maison&Objet Paris se letos v Paříži koná od 19. do 23. 1. 2018 na výstavišti Paris Nord Villepinte. Na veletrhu se přestaví dvacítka českých...

7 8 9 10 11 12 13 14 15 16