Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.9.2017 - 4.10.2017

Operace Romeo - Československo 1984

Pokud jste milovníci detektivek, divadelní hra Operace Romeo je přesně pro vás. Příběh plný spletitých zápletek a nečekaných zvratů představuje celou řadu postav nejrůznějších povah. Všichni se nachází na okraji propasti, kterou si pod sebou vykopali sami, a během jediného dne se ukáže, zdali jsou jejich vzájemná pouta natolik silná, aby je uchránila před hlubokým pádem.

 

V úterý až sobotu představení od 20:00, v neděli od 16:00 - v pondělí se nehraje. 

Text: Viliam Klimáček
Režie: Eric Sénat


Operace Romeo - Československo 1984

Michal, bývalý ředitel Československého filmu, je odvolán ze své pozice. Ocitá se v archívu. Čím dál častěji začíná pociťovat, že potřebuje být sám, izolovat se. Uniká proto na střechu svého domu, na své "letiště", svou skrýš. Ani oslava manželčiných narozenin ho nevyvede z jeho touhy uniknout. To, co ho tíží, je neustálý tlak – pocit, že jeho rodina je odposlouchávána a sledována Státní bezpečností...

Hra je odkazem na Orwelův román “1984“, autor Viliam Klimáček nás všechny staví před nelehkou otázku: pokud se podřídíme totalitnímu režimu, chráníme, nebo ohrožujeme tak své blízké?

 

 

 

 

 

 

 

Théâtre de l’Imprévu

Divadlo Théâtre de l’Imprévu je profesionální divadelní skupinou, která byla založena ve francouzském městě Orléans v regionu Centre-Val de Loire. Divadelníci Théâtre de l’Imprévu od roku 2007 účinkují pravidelně v České republice. Eric Cénat, ředitel divadla, spolupracoval na několika představeních a divadelních inscenacích i s pardubickými studenty. "Operace Romeo" je hra, která vznikla podle předlohy divadelní hry "Komunizmus, komedie normalizace" slovenského spisovatele a básníka Viliama Klimáčka. Dílo je mezinárodním projektem sdružujícím slovenské, české a francouzské umělce. Vzniklo v rámci spolupráce Pardubického kraje s francouzským krajem Région centre, má mj. za cíl připomenout 25. výročí pádu berlínské zdi a Sametové revoluce.

 

Setkání s Viliamem Klimáčkem
Nedělě 24. září 2017 po představení Operace Romeo (vstup volný)
Za přítomnosti celé umělecké skupiny

Po diskuzi bude následovat promítání dokumentu Érica Cénata a Charlieho Rojo (25 minut)
V zákulisí tvorby


 

 

Více informací zde

 

Vstupné: 26 € | Snížené : 13 €

REZERVACE


Místo konání:

Théâtre 13 / Seine, 30 Rue du Chevaleret, 75013 Paris

Datum:

Od: 21.9.2017
Do: 4.10.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala