Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.9.2015

Obnovená premiéra filmu Kdo chce zabít Jessii?

Film Václava Vorlíčk, 1966, 1h20, v původním znění s novými francouzskými titulky a v nové kopii půjde do francouzských kin 2. září 2015. Distribuce: Malavida films ve spolupráci s Českým centrem Paříž.

 

 

Co všechno se může stát, když ráno potkáte svůj sen, vypráví česká filmová komedie režiséra Václava Vorlíčka a scenáristy Miloše Macourka. Hlavními hrdiny filmu jsou manželé Beránkovi, oba docenti, kteří pracují na vědeckých objevech. Paní Beránková se zabývá somniologií – hledá prostředek, který by ovlivňoval lidské sny. Docent Beránek se zase snaží vynalézt přístroj obrovské fyzické síly. Od chvíle, kdy se mu do rukou dostanou komiksové sešity, se všechno změní. Kvůli neprověřenému preparátu jeho manželky oživnou tři komiksové postavy z Beránkova snu – krásná Jessie, superman a pistolník. Začíná velká dobrodružná honička…

 

Film bude nově uveden nejprve v pařížském kině Reflet Médicis, kde budou v doprovodném programu promítány i Vorlíčkovy filmy Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky (1967), Pane, vy jste vdova! (1971) a Jak utopit Dr. Mrářka aneb Konec vodníků v Čechách (1975). Posléze poputuje v normální distribuci po celé Francii.

 

 

www.malavidafilms.com

 

Místo konání:
Sortie nationale
Datum:

2.9.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala