Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.5.2017 19:00

Nina Van Horn

Nina Van Horn - zpěv, Mathias Bernheim - bicí, Leandro Aconcha - piano. Pocta zpěvačce Nině Simone !

 

Blues rock - FR

Přestože se Nina Van Horn narodila ve Francii, vyrůstala v americkém Texasu, který je kolébkou country hudby a rock'n rollu. Svou uměleckou kariéru započala klasickou country hudbou a tancem. Jako country zpěvačka působila v kapele Desert Sunrise Band a podílela se na několika charitativních koncertech pro nadaci Farm Aid, kde potkala velkého Willieho Nelsona. Ale bylo to blues, které ji začalo stále více a více přitahovat, a proto se rozhodla přestěhovat do New Orleans. Díky svým kontaktům s Bette Midler, Chuckem Berrym et Ericem Burdonem, brzy získala zkušenosti a už po roce založila vlastní skupinu. 

Svou písní Midnight Wolf Band se navrátila zpátky do francouzských rádií a k evropským posluchačům. První úspěch zaznamenala v Německu, hlavně na festivalech v Gronau, Dillenburg, Hannovre. Další úspěch následoval ve Španělsku a korunován byl vydáním prvního alba ve Francii. Vystupovala po boku Charly Musselwhite, Dr John, Shemekiah Coppeland, au Blues Festivals de Cerdanyola a St Jean de Compostelle. Vrcholem jejího působení byla účast na francouzském festivalu v Mirande a na bluesovém festivalu v Bagnole, kde dokonce zpívala po boku Maceo Parkera. Tisk z ní byl tak nadšen, že ji nazval Objevem festivalu. 

V březnu 2001 hrála po dobu patnácti dnů v Chesterfieldcafé, někdy též nazýváno jako bluesový chrám v Paříži, kde si podmanila rozmanité publikum Festival Blues d'Avignon a dokonce sklidila ,,standing ovation".  S velkou energií a nadšení vystupovala v listopadu téhož roku na Blues /Seine Festival s U.P. Wilsonem. 

S hlasem připomínajícím Janis Joplin dává svým vystoupením neskutečnou dynamiku. Takovou, kterou známe například od Tiny Turner nebo Bette Midler. Zpěváci, jako Nina, jsou velmi vzácní. Obklopuje se skvělými muzikanty a při svým show ze sebe vydává to nejlepší. 

 

Paris-Prague jazz club se nachází v klenutém sklepení Českého centra Paříž, v samotném srdci francouzského hlavního města, ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés, tradičním pařížským centrem jazzu již od 50. let 20. století. Svou činnost započal před 16 lety - zcela přesně 9. listopadu 2001 - v období, kdy ovšem jazz z této čtvrti téměř vymizel. Od té doby se stal jedním z oblíbených míst milovníků jazzu ve Francii a je jistým paradoxem - a naší velkou hrdostí -, že zrovna Češi značnou mírou přispěli ke znovuzrození jazzu v jeho pařížské tradiční kolébce. Paris-Prague jazz club je také vyhledávaným místem pro setkávání (nejen) mladých Francouzů s Čechy i Slováky. Budete si u nás moct dát něco malého k jídlu a mimo jiné u nás najdete nejlevnější české pivo ve Francii!


Přidružený dramaturg: David Rolland.

Klub otevírá každý pátek od 19h do půlnoci (mimo školní prázdniny).
Hudba začíná od 20h.

Happy hours od 19h do 21h.

 

Vstupné: 5 €

Snížené: 3 €

Oficiální partner: Budweiser Budvar

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

26.5.2017 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala