Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.5.2017 19:30

Nesnesitelná lehkost bytí

Film Philipa Kaufmana, USA, 1988, 2h46, v původním znění s francouzskými titulky. Omlouváme se, vstupenky na projekci již není možné v tuto chvíli rezervovat. Kapacita sálu je plně obsazena.

Omlouváme se, ale rezervace vstupenek na projekci již není v tuto chvíli možná. Kapacita sálu je vyprodána. Děkujeme za pochopení. 

Po projekci bude následovat diskuze se speciálním hostem festivalu Czech-IN, francouzským scénáristou Christianem Paigneauem.

Christian Paigneau vystudoval divadelní a filmovou vědu a věnuje se pestrým činnostem - točí dokumenty o básnicích a spisovatelích, píše scénáře a nyní pracuje na knize o vývoji kinematografie. Zcela ho fascinuje česká a slovenská filmová produkce a zajímá se zejména o jejich bouřlivou historii. V současné době pracuje na dokumentárním snímku o generaci československých tvůrců takzvané Nové vlny a o filmech, které byly během 70. let a normalizace zakázány.

 

Obsah:

Nesnesitelná lehkost bytí" je milostný příběh, začínající během Pražského jara - "omračující liberalizace komunismu", která byla rozdrceno ruskou invazí v srpnu 1968. Tomáš, slibný mladý neurochirurg, je svobodný mládenec a chronický sukničkář, který v milostných záležitostech vyznává takovou filozofii, že z jeho života musí být vyloučena veškerá láska. Se svými dlouhodobými milenkami se setkává pouze občas a nikdy nestráví celou noc se ženou. Proti všem svým milostným zásadám se Tomáš ožení s Terezou, ale pokračuje v předchozím milostném vztahu se Sabinou, neovlivněn závazkem lásky... Film je adaptací románu Milana Kundery. 


 

 

 

 

 

 

 

 

Vstupné: 5 €
Snížené: 3 €

 

Janáčkův sál

 

Film vám přináší České centrum Paříž ve spolupráci s Czech-In Festivalem a kinem Visegrad.

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

29.5.2017 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala