Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.11.2017 20:00

Festival Umlčené hlasy v ČC Paříž

České centrum Paříž pořádá koncert Moritze Ernsta, pianisty a cembalisty německého původu, jehož hudba zazní v rámci festivalu Voix Etouffées - Mémoires d'exil (Umlčené hlasy - Paměti exilu).

 

 

PROGRAM

Viktor Ullmann : Sonáta č.6
Stefan Wolpe : 2 Tänze : Blues & Tango
Karl Amadeus Hartmann : Tokáta
George Antheil : Jazzová Sonáta
Karel Reiner : Sonáta č.2

Moritz Ernst, piano

www.moritz-ernst.com

 

Hudební soubor "Voix étouffées" založil v roce 2005 Amaury du Closel. Cílem tohoto souboru je hrát hudbu skladatelů, kteří se stali oběťmi nacizmu. Skládá se z 12 muzikantů, kteří se zajímají o komorní hudbu a o nové repertoáry pod vedením svého zakladatele. Od počátku svého působení je tento hudební soubor pravidelným hostem sezónních koncertů Musée de l’Armée v pařížské Invalidovně, festivalu Musique Dégénérée pořádaného v Aix-en-Provence, festivalu Verfemte Musik de Schwerin a vystupuje rovněž ve spolupráci s muzeem Auschwitz-Birkenau (Osvětim-Březinka).

 www.voixetouffees.org

PROGRAM CELÉHO FESTIVALU ZDE - MEMOIRES D'EXIL

 

 

 

 

Viktor Ullmann

Pocházel z židovské rodiny, která konvertovala ke katolictví. Své zalíbení pro hudbu nalezl díky Arnoldu Schönbergovi, po jehož boku se učil skládat. V roce 1942 byl deportován do Terezína, kde složil mnoho hudebních děl. Většina jeho tvorby se ovšem během války ztratila. Byl rovněž hudebním kritikem či dirigentem orchestru Nového německého divadla.

 

 

Vstupné: 15 €

Snížené vstupné: 10 €

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

14.11.2017 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala