Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.5.2013 19:00 - 8.6.2013

Móda.cz – České kolekce v černé komoře

Výstava současného českého módního designu, navržená sdružením Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii ve spolupráci s francouzským sdružením fotografů Collectif 5.6.

 

Vernisáž ve čtvrtek 16. května 2013 od 19h za přítomnosti tvůrců a za účasti hudební skupiny leSpark.

 

Výstava Móda.cz propojuje český módní design a francouzskou fotografii. Představí mladé české tvůrce z ateliéru módní tvorby VŠUP i renomované designéry s vazbou na Francii. Vychází z přesvědčení, že dnešní mladá módní tvorba nemůže existovat bez skvělé prezentace a marketingu. Právě módní fotografie je tedy zajímavým způsobem, jak propojit světy mladých umělců z obou zemí. Spoluprací mladých českých designérů a francouzských fotografů a spojením známého s neznámým se výstava snaží nabídnout jiný pohled na módu a módní fotografii a zároveň navázat dialog mezi současnou českou a francouzskou uměleckou tvorbou.

 

Účastníci výstavy: Jakub Polanka, Jana Rollová, Kateřina Geislerová, Markéta Kopecká, Mirka Talavašková, Miroslav Sabo, Pavel Brejcha, Monika Drápalová, studenti Ateliéru módní tvorby VŠUP Praha, sdružení fotografů Collectif 5.6.

 

Součástí výstavy bude film režisérky Morgane Terres o vzniku výstavy a s medailonky každého z uvedených tvůrců.

 

Výstava je otevřena od 17. května do 8. června od úterka do soboty od 13h do 18h, ve středu do 20h.

Vstup volný.

 

Sobotu 18. května bude výstava výjimečně otevřena do 20h v rámci Noci muzeí 2013. K té přiležitosti jsme připravili workshop s Mirem Sabem, během kterého si budete moct vyzkoušet vystavované modely, zapózovat pro fotografa a objednat si originální oděvů na míru.

 

www.csmpf.com

http://collectif5-6.tumblr.com

 

 

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

Od: 16.5.2013 19:00
Do: 8.6.2013

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala