Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.9.2019 19:30

Mladý československý film

Jak v současnosti vypadají filmy absolventů nejprestižnější filmové školy v Česku? Jaká je jejich vize a lze po absolvování FAMU natočit svůj celovečerní debut bez větších obtíží? Pásmo dvou středometrážních snímků otevírá palčivá témata současnosti: jak snadno lze rozbít rodinu a co mladí lidé dokážou ve jménu víry? Po filmech bude následovat debata s režiséry Šimonem Holým a Emou Kovalčíkovou a střihačkou obou filmů, Sabinou Mladenovou.

Filmy

Málo lásky (režie: Šimon Holý, 52 minut)

Tragikomická observace Málo lásky sleduje rozpad jedné normální české rodiny během víkendu na chalupě, kde se řeší jediná věc: je někdo vinen nebo je vše jen omyl? Jak může rodina společně zpracovat traumatickou zkušenost? Je to vůbec možné? V hlavní roli Sára Venclovská, Václav Vašák, Vladimír Kratina a další. Film vznikal ve spolupráci s Českou televizí.

https://www.csfd.cz/film/454241-malo-lasky/komentare/

Děti v krajině zázrakov (režie: Ema Kovalčíková, 37 minut)

Exkurz do místa, kde jsou zázraky na denním pořádku. Slovenské maloměsto s největším počtem hospod na hlavu. Režisérka a rodačka jako náš průvodce. A oni – děti v růžovém pokoji svého magického světa, ve kterém Bůh rovná se super. Na Slovensku se v posledních pár letech rozšiřuje fenomén charismatických spolků, které přišly z protestantské Ameriky.

https://www.csfd.cz/film/560999-deti-v-krajine-zazraku/

 

O autorech

Šimon Holý (1994) je absolventem Katedry Režie na FAMU. Natočil krátkometrážní a středometrážní filmy Málo lásky, Všechno nebo Tam kde je tma. V současné době potom připravuje celovečerní debut Mít rád Davida. Kromě režie pracuje v Českém rozhlase Radio Wave jako moderátor proudového vysílání a popkulturního pořadu Kompot. Dále se podílel jako filmový skladatel na filmech Parádně pokecal, Rodinný film, či Všechno Bude, za který společně s Monikou Omerzu Midriakovou a Pawlem Szamburskim získal nominaci na cenu Český lev.

Ema Kovalčíková (1995) je absolventkou Katedry Režie na FAMU. Natočila krátkometrážní snímky Pobyt, Dovolená a Kapitulace. Spolupracovala na českých a mezinárodních projektech. Pochází ze Slovenska. V současné době připravuje dokumentární esej o lidech s krajní zkušeností.

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

10.9.2019 19:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala