Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.5.2015 19:00 - 12.6.2015

Miloslav Moucha - Oko času

Výstava obrazů a grafik předního českého malíře. K výstavě vydává ČC Paříž obsáhlý trojjazyčný katalog. Partner: Nadace BPD Partners.

 

 

MILOSLAV MOUCHA (nar. 25. 3. 1942 v Litvínově), výtvarný autodidakt, studoval po pedagogickém gymnáziu v Teplicích a po vojenské službě pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem. Počátky jeho profesionálního přístupu k umění jsou spojeny s osobou Josefa Jedličky, intelektuála žijícího na severu Čech v poválečném vyhnanství. Roku 1968 emigroval Moucha do Paříže, ve Francii se pak na přelomu šedesátých a sedmdesátých let věnuje konceptům, které se v průběhu sedmdesátých i osmdesátých let odrážejí i v jeho geometrických kompozicích. Svou tvorbou a výstavami získává postupně ve Francii renomé u tamní odborné veřejnost (píše o něm například P. Restany). Zároveň promýšlí nový způsob výuky umění na akademii, za jehož osnovy je mu udělena roku 1974 profesura na École des Beaux-Arts v Besançonu. Jeho dílo je kromě jiných prestižních sbírek a galerií zastoupeno v pařížských Centre Georges Pompidou, Musée National d’Art Moderne nebo v Musée d’Art Moderne de la Ville de Paris.

 

Doprovodný program:

Pondělí 1. června 2015 v 19h - projekce dokumentárního filmu Miloslav Moucha: Červený strom Antoina de Rouxe, za přítomnosti Miloslava Mouchy a režiséra filmu

 

Tato výstava se těší laskavé podpory pánů Petra Pudila a jana Dobrovského.

Ve spolupráci s panem Petrem Svobodou, ředitele Galerie výtvarného umění Most.

K výstavě vychází trojjazyčný katalog.

 

Výstava bude otevřená od 6. května do 12. června 2015, od úterka do soboty od 13h do 18h, ve středu do 20h. Zavřeno v sobotu 6. června.

Vstup volný.

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

Od: 5.5.2015 19:00
Do: 12.6.2015

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala