Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.11.2015 19:00

Márton Juhász's Meeting Point

Márton Juhász, bicí; Mátyás Szandai, kontrebas; Kristóf Bacsó, saxofón; Márton Fenyvesi, kytara.

 

Soubor Meeting Point byl založen Mártonem Juhászem a skládá se ze čtyř charismatických hudebníků, kteří vytváří obzvláště bohatý hudební svět čerpající zároveň z tradicí i z moderních tendencí.

Márton Juhász studoval v Londýně a poté na Berklee College of Music v Bostonu, kde obdržel diplom s hodnocením „summa cum laude“. Vystupoval po celé Evropě. V roce 2014 byl v hlasování na stránce jazzman.hu označen perkusionistou roku. Jeho styl je zároveň výbušný i citlivý.

Mátyás Szandai získal diplom na Hudební akademii Ference Liszta v Budapešti. Tento basista vystupuje a nahrává s velkými hudebníky jako je Archie Shepp, David Murray, Herbie Mann, Chico Freeman, Rosario Giuliani, Charlie Mariano, Kurt Rosenwinkel, Chris Potter, Flavio Boltro, Daniel Szabo.

Saxofonista Kristóf Bascó studoval na Hudební akademii Ference Liszta v Budapešti, na Konzervatoři v Paříži a na Berklee College of Music v Bostonu. Byl finalistou v soutěži ve skladbě organizovanou Brusells Jazz Orchestra. Jeho nový opus Circular byl označem časopisem Jazzman jako Objev.

Stipendista programu European Jazz Masters Márton Fenyvesi studoval v Kodani, Amsterdamu a Paříži. Tento maďarský hudebník získal první cenu v soutěži New York Jazz Competition Arrangement v roce 2014. Z mezinárodní soutěže sólistů Jazz à Monaco si odnesl důležitá ocenění ve třech po sobě jdoucích ročnících (2014, 2011, 2012).

 

Koncert v rámci mezinárodního festivalu Jazzycolors, v koprodukcí s Maďarským kulturním institutem.

www.jazzycolors.net

 

Vstupné: 8€.

Předprodej na stránkách: www.yesgolive.com.

Vstupenky bude také možné zakoupit na místě ve večer koncertu (počet míst omezný).

 

Od roku 2001 je Paris-Prague jazz club jedním z oblibených míst milovníků jazzu ve Francii. Nachází v samém středu paříže, v legendární čtvrti Saint-Germain-des-Prés, v klenutém sklepení Českého centra Paříž. Paris-Prague jazz club je rovněž vyhledávaným místem setkávání: mimo jiné je v něm k mání nejlevnější českého pivo Paříže!
Pomocný dramaturg: David Rolland.

Klub otevírá každý pátek od 19h do půlnoci (kromě školních prázdnin).
Hudba začíná kolem 20h30.

Oficiální partner: Budweiser Budvar.

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

13.11.2015 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala