Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.2.2018 - 12.3.2018

Markéta Tomanová: André Villers

Promítání filmu o francouzském fotografovi André Villers od české režisérky Markéty Tomanové. Projekce se uskuteční každý den 28. 2. do 12. 3. od 13 hodin za přítomnosti autorky v Cinéma Saint-André des Arts.

 

André Villers: Une Vie en Images

Fotografie André Villerse zná každý, ale téměř nikdo nezná jeho.

Tento hodinový portrét vzdává hold životu a tvorbě tohoto obdivuhodného muže a umělce. André Villers se v roce 1953 jako mladý fotograf seznámil s Pablem Picassem ve Vallauris na jihu Francie. Stali se z nich přátelé a později spolu pracovali na poetickém albu fotogramu nazvaném "Diurnes", ke kterému napsal text francouzský básník Jacques Prévert. Kromě Picassa André Villers vyfotografoval další přední umělce 20. století jakými byli Chagall, Dali, Miro, Léger, Brassaï, Bunuel, Fellini, Le Corbusier, Prévert, Gainsbourg a mnoho dalších.

 

Film se bude promítat od středy 28. 2. do pondělí 12. 3. v cinéma Saint-André des Arts vždy od 13H. Celý druhý týden promítání navíc v doprovodu režisérky, producenta a střihače, kteří Vám po filmu odpoví na otázky.

Film je uváděný ve francouzštině s anglickými titulky. Upoutávku můžete shlédnout zde.

 

Markéta Tomanová

Markéta Tomanová je filmařka a fotografka. Vystudovala kinematografii na l'Université de Saint-Denis v Paříži a FAMU. Již od dětství jí bylo jasné, že v budoucnu chce tvořit filmy. Za své filmařské vzory považuje Miloše Formana, Andreje Tarkovskiho a Martina Scorseseho. V současné době bydlí v Paříži a pracuje všude po světě. Její vášní je vyprávět příběhy skrze obrazy, a to jak ty pohyblivé, tak ty statické.

 

Místo konání:

Cinéma Saint-André des Arts, 30 Rue Saint-André des Arts, 75006 Paris

Datum:

Od: 28.2.2018
Do: 12.3.2018

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala