Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.5.2018 - 13.5.2018

Markéta Novak na International Photo Expo Ethereal

Česká fotografka Markéta Novak se představí na mezinárodní přehlídce fotografie „Ethereal“ od 11. do 13. května 2018 v Espace des Arts Sans Frontierès v Paříži.

 

 

Markéta Novak

Tvorba české fotografky Markéty Novak je známá především pro pohádkové scenérie, které byly nejprve spíše volnou tvorbou autorčiny profese. To se ovšem změnilo v posledních letech, kdy se Markéta začala živit především tvorbou pro podobně laděné lidi jako je ona sama. Její pohádkové fotografie vyhrály mnoho soutěží v České republice a jsou hojně sdílené i v zahraničních médiích.

Více o autorce se můžete dozvědět na jejích webových stránkách.

 

Mezinárodní výstava fotografií Ethereal

Výstava Ethereal se uskuteční v květnu 2018 v Paříži a inspirací jí byla báseň Jacquea Préverta Démons et Merveilles. Nabídne fotografie na pomezí snů, kde se sureálno potkává s materiálnem. Série nadčasových fotografií, výzva k zamyšlení, pozvánka k opuštění určité racionality a dosažení imaginárních krajin, které se nachází jak uvnitř tak vně.

V čele s kurátorem Martinem Vegasem se výstava snaží vytvořit rovnováhu mezi sny a realitou, a zkoumá cesty, kterými obě tyto roviny odhalují své nálady a intimity. Na Ethereal se letos představí česká fotografka Markéta Novak spolu s dalšími talentovanými umělci z 30 různých zemí (Brooke Shaden, Lara Zankoul, Laura Zalenga, Flora Borsi,...), jejichž fotografie jsou pravidelně vystavovány na nejdůležitějších fotografických událostech.

Více informací o mezinárodní výstavě fotografií Ethereal naleznete na webových stránkách akce.

 

Program:

Vernisáž:  pátek 11. května 2018 v 18H  

Výstava :   sobota 12.5. a neděle 13.5. : 14H30 - 19H30

Soukromé prohlídky:   9H00 - 13H00 

Rezervace soukromých prohlídek na: info@defactory.it.

Vstup zdarma 

 

 

Místo konání:

Espace des Arts Sans Frontierès 44 Rue Bouret, Paris

Datum:

Od: 11.5.2018
Do: 13.5.2018

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala