Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.10.2017 19:30 - 4.11.2017

Výstava Look at Me

Výstava Look at Me představuje tři mladé umělce působící na pražské umělecké scéně - Marie Tučková / Eva Rybářová / Tomáš Predka. Všichni autoři se ve svých pracích vztahují k osobním zkušenostem generace, jež bývá označována jako Millennials a pracují se svým vlastním tělem či personálními vzpomínkami.

 

Vernisáž ve čtvrtek 5. října 2017 v 19:30 za přítomnosti trojice umělců a kurátorky.

Marie Tučková / Eva Rybářová / Tomáš Predka 

Kurátorka: Klára Burianová

 

Marie a Eva studují na Uměleckoprůmyslové škole v ateliéru fotografie Alexandry Vajd. Tomáš vystudoval ateliér Vladimíra Kokolii na Akademii výtvarných umění v Praze.

 

Tomáš Predka

Ačkoli je Tomášova tvorba bytostně abstraktní a ukotvená v klasickém médiu obrazu, za pozadím vzniku každého obrazu či grafiky je reálný příběh z jeho všedního života. Skrze malbu Tomáš vizualizuje něco, co sám označuje za flashbacky. Fragmenty odžité skutečnosti vyjevující se z vrstev paměti dostávají v obrazech materiální podobu a stávají se hmotným záznamem konkrétní události z osobní minulosti.

 

http://tomaspredka.com/

 

Marie Tučková

 Ve své tvorbě se Marie zabývá intimními mezilidskými vztahy. Na pozadí příběhů demonstrovaných prostřednictvím vlastní rodiny a sebe sama odhaluje struktury vztahů ve společnosti a nechává diváka, aby prostřednictvím jejího sebeodhalení nahlédl do vlastních okruhů interpersonální komunikace.

https://marietuckova.tumblr.com/Eva Rybářová

Eva ve své práci tématizuje vztah člověka k sdílenému obrazu a jazyku v prostředí interaktivního interface. Její texty vygenerované prostřednictvím volby z přednastavených možností mobilního aparátu překvapivě přesvědčivě vykreslují touhu po pochopení vlastního místa ve světě. Upravené selfie, do nichž autorka vsazuje předfocený přímý pohled na diváka vzdorují způsobu jejich vzniku, kdy udržujeme oční kontakt sami se sebou, abychom měli kontrolu nad výsledným obrazem.

http://evarybarova.com/portfolio2017.pdf

 

 

Vstup volný

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

Od: 5.10.2017 19:30
Do: 4.11.2017

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala