Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.10.2018 20:00 - 29.10.2018

Liberté, égalité, électricité

Při příležitosti stého výročí vzniku Československa 28. října seskupení An Telenner představí v Českém centru francouzsko-česko-slovenský projekt „Rovnost, volnost, elektřina“ od slovenského autora Viliama Klimáčka.

 

27. a 29. října 2018 ve 20:00

 

Představení se koná pod záštitou Velvyslanectví České republiky a Slovenské republiky a ve spolupráci mezi Českým centrem Paříž a Slovenským Institutem.

Text, který byl pro tuto příležitost speciálně připraven, líčí životní události členů rodiny na níž se podepsaly dějinné události, které poznamenaly dějiny Československa. Pátrá po nadějích, které umožnil vznik nové země v roce 1918, po vlastenectví za druhé světové války, po touze po svobodě během diktatury, po rodinných vztazích, které se rozpadají, posilují nebo přetrvávají vlivem uzavřených či otevřených hranic. Zkoumá to, co lidi přivádí k odchodu nebo setrvání ve své zemi, a čerpá ze skutečných příběhů. Připomíná, jaký odraz v naší zemi má znalost politických a osobních událostí. I přes uběhlý čas poznamenává naše životy, osudy, ale i naše dnešní rozhodnutí. Nakonec nás upozorňuje, abychom pamatovali na to, že demokracie je křehkým pokladem, že svoboda není dána jednou provždy, že mnozí riskovali a stále riskují svůj život, než aby přišli o svobodu. A že země, která byla tou, ze které člověk utíká, se může proměnit v zemi, do které se člověk vrací a jež může být bezpečným útočištěm.

 

Autor hry: Viliam Klimáček
Režie: Sophie Raynaud

Hrají: Jana Bittnerová a William Mesguich
Hudba: Petr Růžička

 

Vstupné: 10 €
Zlevněné vstupné: 7 €

Rezervace: paris@czech.cz nebo na 01 53 73 00 22

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

Od: 27.10.2018 20:00
Do: 29.10.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala