Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.3.2013 19:00

Perličky na dně

Film Jiřího Menzela, Jana Němce, Evalda Schorma, Věry Chytilové a Jaromila Jireše, 1965, 1h40, v původním znění s francouzskými titulky

 

 

Svérázné povídky Bohumila Hrabala přitáhly v 60. letech pozornost mladých filmařů, kteří v nich nalezli netušenou poezii všedního života. Žánrové ladění i vyznění příběhů je rozličné, (ne)herecké ztvárnění mistrně evokuje hrabalovsky pábitelské postavičky. Zavítáme mezi nadšence automobilových závodů, navštívíme dva staříky v nemocnici, ocitneme se v libeňské hospodě, nechybí ani instalatér zamilovaný do cikánské dívky. Příběhy jsou černobílé, jedině návštěva pojišťováků v domě naivního malíře je natočena barevně.

 

Ve spolupráci s Malavida films, v návaznosti na výstavu Via Hrabal, kterou České centrum Paříž uvádí od 17. ledna do 1. března 2013.

www.malavidafilms.com

 

Projekt Via Hrabal byl podpořen následujícími institucemi: Magistrát Hlavního města Prahy, Gastro Hroch s. r. o., Národní muzeum fotografie Jindřichův Hradec, Pro Photo Plzeň, Terry Posters, Centrum experimentálního divadla, Malavida films, knihkupectví La Hune, Staropramen, Smartwings.

 

Vstup volný

Janáčkův sál

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

25.3.2013 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala