Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.4.2014 - 27.4.2014

Kupkovy děti

Skupinová výstava v Puteaux. Od 6. do 27. dubna nabízí město Puteaux v čestných saloncích své radnice kreativní přemostění mezi minulostí, současností a budoucností. Výstava Kupkovy děti, pořádaná ve spolupráci s Muzeem města Opočno a Galerií OpenSpace, kombinuje soudobá díla s reprodukcemi Kupkových pláten a vytváří tak nadherný tvůrčí dialog mezi velkým českým mistrem abstrakce a tím nejlepším z mezinárodní soudobé tvorby. České centrum Paříž je spoluorganizátor akce.

 

 

Od 6. do 27. dubna nabízí město Puteaux v čestných saloncích své radnice kreativní přemostění mezi minulostí, současností a budoucností. Výstava Kupkovy děti, pořádaná ve spolupráci s Muzeem města Opočno a Galerií OpenSpace, kombinuje soudobá díla s reprodukcemi Kupkových pláten a vytváří tak nadherný tvůrčí dialog mezi velkým českým mistrem abstrakce a tím nejlepším z mezinárodní soudobé tvorby.
 
Jako průkopník abstrakce František Kupka převrátil ustálené kódy malířství a otevřel cestu soudobému umění. Jako zakladatel skupiny Section d'or přispěl také český mistr k renomé města Puteaux. Aby ho poctilo a aby ukázalo, jak moc bylo jeho dílo vlivné a jak nadále inspiruje dnešní výtvarníky, shromáždilo Puteaux ve spolupráci s Muzeem města Opočno a pařížskou Galerií OpenSpace vysoce kvalitní reprodukce Kupkových děl, které budou dány do konfrontace s výběrem pláten soudobých umělců. Jan Kaláb, Robert Proch a Kenor zde představí svá nová díla, z nichž některá byla vytvořena speciálně pro tuto výstavu.
První podobnou iniciativu nabídl v roce 2008 Versailleský zámek s výstavou Jeffa Koonse. Dnes takové transversální projekty, postavené na ideji korespondence mezi klasickými a soudobými díly, lze spatřit v některých z největších muzeí. Podobné projekty jsou příležitostí k výměnám a objevům určeným velmi širokému publiku.
 
Kupka, mistr street artu?
Dnes lze pozorovat, že umělci pocházející z ulice, hledají inspiraci také v dějinách umění, což dává vzniknout nové kreativitě. Včetně díla moderních výtvarníků, jako jsou Mondrian, Pollock, Kandinsky, Lichtenstein, ale právě také, a ve významné míře, František Kupka. Tento mistr obnovil přístup k barvě a pro dnešní mladou scénu představuje význačný inspirační zdroj. Naše výstava vyzdvihne velké souznění mezi světem soudobých tvůrců a světem Kupkovým. Přiblížíte se tvorbě v tom nejsyrovějším stavu a pochopíte, že Kupkovo dílo je nesmrtelné, a že je lze nalézt i v pracích mladých výtvarníků.


Vstup volný každý den od 10:00 do 19:00 včetně nedělí a svátků, v úterý od 13:30 do 19:30.

Informace: 01 46 92 96 40.

 

Čestné salonky Radnice
131 rue de la République

92800 Puteaux

www.puteaux.fr

Místo konání:
Puteaux
Datum:

Od: 6.4.2014
Do: 27.4.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala