Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.9.2010 0:00 - 0:00

Lenka Kozderková-Šimková - Zdeněk Zdeněk

Koncert flétna a piano

 

 

Lenka Kozderková-Šimková – flétna
Zdeněk Zdeněk - klavír

 

Program : Jean Sébastien Bach – Sonáta v C dur; Zdeněk Zdeněk – Vlasy nakreslené uhlem, Pršelo na cestě do Mouřína; Lenka Kozderková – Incantation, Pèlerinage; Claude Bolling – Svita pro flétnu a jazzový klavír.

 

V rámci Týdne zahraničních kultur.

http://ficep.info

 

 Vstup volný.

 

Lenka Kozderková-Šimková studovala na Konzervatoři v Ostravě, na Janáčkově hudební akademii v Brně a na Hudební škole Alfreda Cortota v Paříži. Je vyhledávanou interpretkou současné hudby, podílela se na vzniku četných děl současných skladatelů a účinkovala na různých hudebních festivalech, mezi nimiž např. Pražské jaro, Expozice nové hudby, Forfest, Concentus Moraviae, Theatertage der kirche Hannover, Setkávání evropské soudobé hudby, Musik unter Tag Hannover, Forum neuer Music Koeln či le Dartington Music festival. Od roku 2006 vyučuje na Konzervatoři v Teplicích. V květnu 2007 vystupovala s Zeitmase od Stockhausena v Carnegie Hall v New Yorku.

 
Klavírista, hudební dramaturg a skladatel Zdeněk Zdeněk studoval klavír na Konzervatoři v Plzni. V průběhu vojenské služby, uvnitř Armádního uměleckého souboru v Praze, založil Zelený kvartet, který se okamžitě stal legendárním jazzem, pod jménem Naima. Byl členem skupiny Bacily, orchestru Československé televize a spolupracoval s četnými hudebními interprety jako např. Hanou Hegerovou, Vlastou Průchovou (CD Tonight, Arta records 1991), Jiřím Schmitzerem (CD Bouda, BMG 2004) či Dagmar Andrtovou-Voňkovou (CD Slunci ležím v rukou, Indies 2008). Současně komponoval divadelní a filmovou hudbu a zároveň je autorem četných melodií k animovaným filmům.  

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

28.9.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala