Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.9.2019 18:00

Lenka Horňáková-Civade: Prezentace knihy "La symphonie du nouveau monde"

U příležitosti vydání nového románu "La symphonie du nouveau monde" Lenky Horňákové-Civade, držitelky Renaudotovy ceny lyceí za rok 2016 za román "Giboulées de soleil", Vás České centrum v Paříži a nakladatelství Alma Éditeur srdečně zvou na představení této knihy na Velvyslanectví ČR. V našem minulém newsletteru došlo omylem k chybnému uvedení místa konání akce, za což se omlouváme.

Vladimír se právě stal novým konzulem pro Československo a usadil se v Marseille. Mezitím ve Štrasburku, Bojena, mladá pražačka na cestě do Ameriky, odcizí novorozeně židovské imigrantky, která zemřela při porodu. Nebo ho zachránila? Ať tak či onak, vydává se na cestu s dítětem a jeho hadrovou panenkou. V tom samém roce v Mnichově byl zpečeťen osud Československa a také celé Evropy. Chystá se válka a touha po stvoření nového světa je všudepřítomna. Všechny osudy v tomto evropském zmatku se propletou v Provence. Loučení, shledání, odpor, utajování…Panenka to vše viděla svýma perleťovýma očima plné očekávání. Vše slyšela. V té neskutečné vřavě se dokáže prosadit - v jejím hlase najdeme humor, poezii, něžnost i vážnost Lenky Horňákové-Civade. 


Životopis:
Lenka Horňáková-Civade je česká spisovatelka a novinářka žijící od roku 1998 trvale v Provence. Narodila se v roce 1971 v Prostějově, kde studovala na gymnáziu, poté vystudovala Vysokou školu ekonomickou a několik semestrů na FFUK v Praze. V době studia pracovala jako brigádnice v Belgii, kde se zdokonlovala ve francouzštině a kde též poznala svého budoucího muže, divadelníka Jean-Louis Civade. Odjela s ním do Paříže, kde po promoci studovala ještě další rok ekonomii v rámci Programme Copernic (roč. 94/95). Začala zde také navštěvovat soukromé hodiny kresby a malby na Beaux-Arts v Paříži. Po sňatku s Jean-Louisem se stal jejím příbuzným jeho strýc, malíř Roger Civade, který ji podporoval v její celoživotní zálibě v kreslení a malování a stal se jejím učitelem a průvodcem po světě umění.


V roce 2010 vydalo nakladatelství Lidové noviny její první román Provence jako sen, ve kterém zachytila nelehké období rekonstrukce zámečku St. Quentin. O rok později ve stejném nakladatelství vydala knihu Lanýže a v roce 2013 společně s francouzskou spisovatelkou Anne Delaflotte Mehdevi napsala knihu pod názvem Prioritaire/Priority Praha – Paříž. V roce 2014 ji vydalo ve francouzštině nakladatelství Non Lieu pod názvem Entre Seine et Vltava. V roce 2015 následovala kniha Pohlednice z kavárny v nakladatelství Lidové noviny a v roce 2016 vydalo nakladatelství Alma Éditeur její román ve francouzštině Giboulées de soleil (Sluneční přeháňky), za nějž obdržela cenu Prix Renaudot des Lycéens 2016, cenu Prix La Ruche des mots 2016, a cenu Prix Soroptimist de Littératures européennes Cognac 2016.
Lenka Horňáková-Civade se pravidelně účastní debat a konferencí na téma vývoje práv žen v České republice, a to ať jako spisovatelka či malířka.
Pravidelně vystavuje ve Francii i v České republice.

 

 

Prezentace knihy od 19H. Vstup do prostor Velvyslanectví a slavnostní přípitek již od 18H.

Rezervace nutná na : protocole.paris@mzv.cz avant le 18/9/2019.

 

Místo konání:

Ambassade de la République tchèque, 15 Avenue Charles Floquet, 75007 Paris

Datum:

19.9.2019 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala