Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.1.2014 - 30.1.2014

Viktor Ullmann - Císař z Atlantidy aneb Odepření smrti

Německy zpívaná opera s francouzskými titulky, napsaná v roce 1943 židovským skladatelem Viktorem Ullmannem v koncentračním táboře Terezín, v podání pařížského divadla Athénée.

Stejně jako ty nejkrásnější květiny mohou vykvést v zabláceném prostředí, tak se v koncentračním táboře Terezín roku 1943 může objevit ohromující Kaiser von Atlantis. Toto dílo vás ohromí nejen svým názvem, ale také kvůli okolnostem, za kterých vzniklo (v táboře, kde nacismus a nadnesený cynismus hodlají vystavět “vitrínu umění”), své modernitě, excentrické instrumentaci, ale také díky směsi totalitarismu a nezkrotné, naléhavé poezie. Tato opera si také vysloužila prohibici ještě před samotným vznikem. Operní obraz jakoby dolaďuje tragický osud autorů - poetika a dramaturga Petera Kiena a skladatele Viktora Ullmanna, kteří byli oba v říjnu 1944 posláni do plynu. Příběh se odehrává na nedefinovaném místě, “ve světě, jež zapomněl na radost ze života“, kde vládce jménem Overall vyhlásí totalitní válku všech proti všem. Podrážděná Smrt však odmítá plnit svůj úkol. Co se stane, když i Smrt abdikuje a rozhodne se stát se “největším svátkem svobody“ ?

            Dlouholetá spolupracovnice Benjamina Lazara, Louise Moaty, trvala na převedení této opery, jež “tasí poezii jako zbraň na podporu resistence a přežití“ na scénu. Jedinečné a univerzální dílo, naplněné jednoduchou krásou, vybízí k životu. Někdy tak činí s vtipem či lyrikou, avšak apeluje na život každý den, každou noc a každý okamžik.

Doba trvání: 1h

Grande salle

Začátek představení: 20h

Vstupné: od 7 do 32 €

POZOR: sleva na vstupném pro přátele Českého centra

- 25 € místo 32 € pro 1. kategorii

- 18 € místo 23 € pro 2. kategorii

- 10 € místo 14 € pro 3. kategorii

Abyste mohli této slevy využít, kontaktujte pokladnu na 01 53 05 19 19 od pondělí do soboty mezi 14h a 19h a zmiňte slevový kód, který dostanete v našem newsletteru.

Pokud ještě nedostáváte náš newsletter, napište nám na ccparis@czech.cz.

 

Athénée Théâtre Louis-Jouvet

Sq. de l'Opéra Louis-Jouvet

7 rue Boudreau

75009 Paris

www.athenee-theatre.com

 

 

 

Místo konání:

Athénée Théâtre Louis-Jouvet

Datum:

Od: 24.1.2014
Do: 30.1.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala