Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.5.2013 19:00

Ekonomie dobra a zla

Debata v rámci Evropského Cénaclu Českého centra, za účasti ekonoma Tomáše Sedláčka a novináře Philippa Thureau-Dangin.

Ku příležitosti francouzského vydání knihy Ekonomie dobra a zla Tomáše Sedláčka u nakladatelství Eyrolles, za přítomnosti nakladatelů.

Ekonomický poradce Václava Havla (již ve svých 24 letech) a posléze člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) a hlavní makroekonomický stratég ČSOB, Tomáš Sedláček odmítá názor,  podle kterého je ekonomie pouze čistě matematickou vědou bez etických hodnot. Ekonomii vidí jako kulturní fenomén a produkt naší civilizace, v úzkém vztah k filozofii, mýtu, náboženství, antropologii a umění. Tento večer nám přichází přetlumočit svou vizi ekonomie a svou pozici vůči současné světové ekonomické krizi.

Novinář a nakladatel Philippe Thureau-Dangin je v současné době badatelem přidruženým k institutu mezinárodních vztahů IRIS a specialistou na mezinárodní média. Jeho práce se vztahují k názorové geopolitice. Více jak dvanáct let řídil redakci týdeníku Courrier international, stejně tak celoevropské webové stránky Presseurop.eu. Je mimo jiné autorem eseje o ekonomii Konkurence a smrt (nakladatelství Syros - La Découverte, 1995) a díla Atlas atlasů (Flammarion, 2006).   

 

Ve spolupráci s nakladatelstvím Eyrolles.

Mediální parneři: France culture a PressEurop.

 

Janáčkův sál.

Vstup volný.

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

17.5.2013 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala