Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.2.2014 19:00

Divadlo Théâtre de l’Alouette slaví výročí

Děti a mladí divadelního ateliréru předvedou tři dvacetiminutové úryvky her. Večer bude pokračovat projekcí filmu Poslední noc Johanky z Arku, který natočila Marie Pištěková v okolí Dinanu. Akce se uskuteční v Théâtre des Jacobins v Dinan.

 

 

19h - Děti a mladí divadelního ateliréru předvedou tři dvacetiminutové úryvky her:
Tržiště" Jackyho Viallona, adaptace Marie Pištěková
Obyčejné tržiště, jakých je na světě spoustu. Přibližujeme se ke stánku jedné zelinářky a slyšíme divné věci: zákazníci vracejí čerstvou zeleninu, ten chce shnilý pórek, ta zas staré ořechy… A bědují nad údělem chudinky zeleniny, která má skončit na kaši nebo v polévce, ne-li dokonce jako kompot! Až kam půjde revolta těchto neobvyklých konzumentů?

"Kouzelné divadélko", adaptace Marie Pištěková
Co se stalo s tímto usnulým divadlem, že v něm herci i diváci zůstali jako unešení již století? Co spáchal pan Klacek, inscipient divadla, aby se běh času zastavil těsně před začátkem představení? Zamyšlení nad časem, který neodvratně utíká, ale z něhož naše paměť uchovává pouze fragmenty.

"Muzeum" Jeana-Michela Ribese (ze hry Divadlo bez zvířat), adaptace Marie Pištěková
Školáci, rodiny, děti, dospělí... návštěvníci muzea skrze impresionistické a humorné detaily odkrývají lidství, které má surrealistické odstíny absurdity. "Když si vezmeš, že Rembrandt byl ve svý době neznámý! -Copak on je dneska známý?"…

21h – Večer bude pokračovat projekcí hodinového filmu Poslední noc Johanky z Arku, který natočila Marie Pištěková v okolí Dinanu

 

Informace Marie Pištěková : 02 96 86 37 67 nebo 06 78 10 04 39

 

Théâtre des Jacobins de Dinan

Rue de l’Horloge

22100 Dinan

Místo konání:
Dinan
Datum:

8.2.2014 19:00

Organizátor:

Théâtre de l’Alouette


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala