Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.2.2013 - 20.5.2013

Český výtvarník Zbyněk Baladrán v rámci výstavy Nouvelles Impressions de Raymond Roussel

Palais de Tokyo

 

Raymond Roussel je konečně známý v Paříži. Tato pocta spisovateli, který v podvědomí umělců (a ne mála) figuruje už století, je poněkud opožděná. Spisovateli, který byl někdy až na hranici rozumu oddán svému dílu, stvořiteli „celého světa“, „následujícímu pouze a jenom cestu své fantazie“ (André Breton). „Nové imprese Raymonda Roussela“ jsou doplněním a pokračováním předcházející expozice „Imprese Raymonda Roussela“, která se odehrála v Museo Reina Sofia v Madridu v roce 2011 a v Museu Serralves v Portu v roce 2012. Podle Bretona byl Roussel „největším magnetem moderní doby.“

Dílo Zbyňka Baladrána (narozen 1973, žije a pracuje v Praze) patří do světa, kde jsou logické vztahy mezi různými teoriemi přeloženy vizuálně s pomocí grafiky, skic, videí a soch, které se zdají být racionálními. V The Long-ago Death of a Fly (2010) nabízí Baladrán metodologii psaní vedenou letem mouchy.

Vystavení umělci: Mathieu K. Abonnenc, Jean-Michel Alberola, Jean-Christophe Averty, Zbyněk Baladrán, Thomas Bayrle, Jacques Carelman, Guy de Cointet, Collège dePataphysique, Joseph Cornell,  Salvador Dalí, Gabriele Di Matteo, Thea Djordjadze, Marcel Duchamp, Giuseppe Gabellone, Rodney Graham, João Maria Gusmão & Pedro Paiva, Mike Kelley, Revue Locus Solus, Pierre Loti, Sabine Macher, Man Ray, Mark Manders, André Maranha, Pedro Morais, Jorge Queiroz et Francisco Tropa, Jean-Michel Othoniel, Victorien Sardou, Joe Scanlan, Jean Tinguely, Jules Verne. 

 

Palais de Tokyo

Niveau 1 - Galerie Seine

13, avenue du Président Wilson
75 116 Paris

 

Otevírací hodiny

Palais de Tokyo je otevřen od 12h do půlnoci každý den kromě úterka
Zavříno 1. května

Vstupné: 10€
Snížené vstupné: 8€

 

www.palaisdetokyo.com

Místo konání:

Palais de Tokyo

Datum:

Od: 27.2.2013
Do: 20.5.2013

Organizátor:

Palais de Tokyo


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala