Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.4.2007 19:00

Křest knihy "Česká kultura 60. let"

Texty sebrali Michael Wellner-Pospíšil a Jean-Gaspard Páleníček, redigoval Jean-Gaspard Páleníček, s předmluvou Antonína J. Liehma

 

 

Po celý rok 2005 probíhala ve Francii kutlurní sezóna s názvem Česká kultura 60. let (generální komisař: Jean-Gaspard Páleníček) pod záštitou ministra kultury, pana Pavla Dostála. Konaly se přednášky na nejrůznější témata, přehlídky filmů, výstavy, divadelní představení... Tečkou za touto bohatou sezónou je obsáhlá publikace o české kultuře 60. let, která vychází ve francouzském nakladatelství L'Harmattan. Kniha s názvem Česká kultura 60. let je svého druhu ve Francii první. Nabízí velmi bohaty faktografický obraz této doby ze všech pohledů: obsahuje kapitoly o historii a politice, literatuře a filozofii, filmu, divadlu, výtvarném umění, knižní grafice, fotografii, architektuře, hudbě, jazzu... To vše je pak dolněné o eseje o přijetí české kultury ve Francii. Kniha má 450 stran a je hojně ilustrovaná. Přispěli do ní: Vladimír Birgus, Zofia Bobowicz, Jean-Yves Bosseur, Jana Claverie, Xavier Galmiche, Pierre Grémion, Katia Hala, Jean-Pierre Jeancolas, Ondřej Konrád, Antonín J. Liehm, Zdeněk Lukeš, Antoine Marès, Jan Mlčoch, Danièle Monmarte, Mahulena Nešlehová, Jean-Gaspard Páleníček, Zdenek Pinc a Lenka Stránská.

 

Srdečně vás zveme na křest této publikace, za přítomnosti jeho Excelence pana Pavla Fišera, velvyslance ČR ve Francii, a pana Jérôme Martina, nakladatele L'Harmattan. Přítomní budou i jednotliví spoluautoři knihy.

 

Po prezentaci bude následovat koktejl.

Vstup volný.

Doporučujeme si místa rezervovat: 01 53 73 00 22 nebo ccparis@czech.cz.

www.editions-harmattan.fr/index.asp?navig=catalogue&obj=livre&no=23685

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

26.4.2007 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala