Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.4.2016 19:00

Labutí jezero

Divadelní představení Docela Velkého Divadla z Litvínova. Režie: Jurij Galin.

 

 

Představení na motivy slavného baletu, kombinující loutky, masky a herce.
Scénář Jana Galinová a Lenka Lavičková

Hudba Petr I.Čajkovský

Choreografie Dana Morávková

Režie Jurij Galin

Scéna, masky a loutky Milena Dubšíková

Kostýmy Dagmar Březinová

Rekvizity Jan Ignác Říha

Hrají Lenka Lavičková, Lukáš Masár, Petr Kozák, Jana Galinová, Jan Bouše, Petr Erlitz,  Zuzana Bartošová, Jindřich Lenc, Hana Laurichová, Lucie Lavičková

 

Docela velké divadlo Litvínov

Profesionální soukromé divadlo, které se věnuje především autorské tvorbě pro děti a mládež, ale hraje i pro dospělé. Pravidelně hostuje v pražských divadlech v Řeznické, Bez zábradlí, Solidarita a Akcent, v Mladé Boleslavi a v dalších českých a moravských divadlech. Svá představení uvedlo DVD také v Německu, Itálii, USA a Austrálii, kam je pravidelně zváno. S divadlem spolupracuje řada pražských herců.
V Litvínově sídlí divadlo v bývalém ZK Benar, které bylo členy divadla, za pomoci litvínovských a mosteckých podnikatelů, upraveno na příjemný divadelní prostor pro 360 diváků. Kromě divadelního sálu nabízí i divadelní bar a klub a výstavní prostory, kde vystavují především děti z místních škol a školek.

Ředitel a umělecký šéf Docela velkého divadla – Jurij Galin, absolvent moskevského uměleckého institutu, žák Anatolije Efrose, J. Zavadského a S. Benkendorfa – žije a pracuje v Čechách od roku 1990. Hostoval v divadlech v Plzni, Kladně, Ústí nad Labem, Karlových Varech, Opavě a v Košicích. V Divadle v Řeznické nastudoval inscenaci A. P. Čechova Láska je láska, která se s úspěchem hrála čtyři roky. V roce 1996 otevřeli Jurij a Jana Galinovi Docela velké divadlo jako volné sdružení umělců ve svobodném povolání spolu s výtvarnicí Milenou Dubšíkovou a herci Romanem Ihnatolou, Jitkou Rakovou, Lubošem Ihnatolou, Janem Říhou a Lenkou Lavičkovou.

S divadlem spolupracuje Lukáš Vaculík, Hana Seidlová, Libor Hruška, Jiří Bábek, Kateřina Seidlová a mnoho dalších pražských i mimopražských herců. DVD se věnuje především autorské tvorbě. Kmenovým autorem divadla je Jana Lavičková – Galinová. Divadlo uvádí její texty psané přímo pro členy divadla. Na repertoáru jsou i dvě hry liberecké Ivy Peřinové a úspěšná francouzská komedie Pierre Chesnota Sousedka.
Šéfem výpravy DVD je scénografka Kateřina Ebelová, divadlo spolupracuje také s litvínovskou naivní malířkou Sylvou Prchlíkovou, hradeckým výtvarníkem a řezbářem Jaroslavem Doležalem a mosteckým architektem Pavlem Zikmundem. Hudebním skladatelem DVD je Jan Turek.

V Praze lze inscenace DVD vidět v Divadle Bez zábradlí, v divadle Solidarita a v divadle Akcent. Divadlo uvádí řadu činoherních i loutkových pohádek pro malé i velké a představení pro dospělé diváky. Hostem DVD bývá Daniel Hůlka, Miroslav Donutil, Divadlo Járy Cimrmana a řada dalších umělců. V divadelním klubu hraje pravidelně každý měsíc litvínovská skupina KVINTA.

www.docelavelkedivadlo.cz

 

Janáčkův sál

Vstup volný

Rezervace nutná: 01 53 73 00 22 nebo ccparis@czech.cz

 

Ostatní vystoupení Docela Velkého Divadla v Českém centru Paříž:

Pátek 15. dubna v 19h - Láska a smrt

Sobota 16. dubna v 16h - Labutí princezna

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

14.4.2016 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala