Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.6.2014 19:00

33. svátek hudby přivítá české hudebníky!

Tradiční francouzský Svátek hudby - Fête de la musique - letos proběhne i za účasti českých umělců. Stane se tak v rámci programu SON.CZ, přehlídky, která se koná v sobotu 21. června 2014 v baru Le Bercail. Publiku se představí známá jména české nezávislé scény: elektro-popový producent HOLY, elektro-akustické duo Sundays on Clarendon Road a synth-popová senzace Palermo. Začátek v 19h.

 

Pařížská edice mezinárodního svátku hudby Fête de la musique letos proběhne i za účasti českých umělců. Stane se tak v rámci přehlídky SON.CZ, která se koná v rámci největších evropských oslav hudby v sobotu 21. června 2014. Publiku se představí známá jména české nezávislé scény: elektro-popový producent HOLY, elektro-akustické duo Sundays on Clarendon Road a synth-popová senzace Palermo.

„21. června je tradičně dnem, kdy celá Francie vyjde do ulic, aby přivítala léto mohutnými oslavami spojenými s živou hudebni produkcí. Jsme nadšeni, ze letos můžeme představit i české umělce, již mají velký potenciál oslovit místní publikum, a reflektovat tak nejzajímavější trendy, jež se na domácí scéně za poslední dobu objevily,“ vysvětlují organizátoři akce.


V Paříži tak vystoupí teprve devatenáctiletý producent HOLY (vl. jménem Šimon Holý) se show inspirovanou japonským popem, 90. léty i čistou elektronikou. Dále se představí duo Sundays on Clarendon Road (Jonáš Zbořil a Jan Tůma), jejichž desku Walking Into Limbo plnou chytlavých indie-folkových melodií ohodnotil magazín Ditchmag jako nejlepší domácí album roku 2012. Celou sestavu pak uzavře skupina Palermo, synth-popový projekt Romana Štětiny a Dominika Gajarského, který na sebe upozornil loňským albem Still Life vydaným na americkém labelu Crazy Iris Records.

Nutno však upřesnit, že mnozí z umělců se nevěnují pouze hudbě: například loňská sbírka básní Podolí Jonáše Zbořila získala nominaci na cenu Magnesia Litera v kategorii objev roku, Šimon Holý je od roku 2013 jedním z ředitelů FAMU festu a Roman Štětina figuruje pro změnu na seznamu letošních finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého.

Přehlídka SON.CZ se koná pod taktovkou sdružení Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii, která v hlavním městě Francie spojuje mladé Čechy. Tato asociace o sobě dala více vědět poprvé loni na jaře, kdy v Paříži představila českou návrhářskou špičku skrze výstavu MODE.CZ. Letošní akce je tak jakýmsi volným pokračováním v prezentaci toho nejlepšího, co současná česká kultura nabízí. Dramaturgii si tentokrát vzal na starost česko-francouzský online magazín SGR GLDR, který se zaměřuje právě na nejzajímavější hudební trendy z regionu střední a východní Evropy.

Mezinárodní svátek hudby má ve Francii velmi douhou tradici. Slavit se poprvé začal za éry prezidenta Françoise Mitteranda v roce 1982, od té doby jenom v Paříži přivítá každoročně více nez 2 milióny návštěvníků.

Místo konání:

Le Bercail, 144 rue oberkampf, 75011

Datum:

21.6.2014 19:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala