Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.11.2014 - 1.12.2014

Květa Pacovská hostem Veletrhu knih pro děti a mláděž v Seine-Saint-Denis

ČC Paříž zajistilo účast vytvarnice Květy Pacovské na Veletrhu knih pro děti a mládež v Seine-Saint-Denis. Její dílo bude vystaveno v rámci slavnostní výstavy “Passages” k 30. výročí veletrhu.

 

 

Ku příležitosti svého 30. výročí nabízí Veletrh výstavu, na které se představí dílo 9 z nejvýznamnějších soudobých tvůrců literatury pro mládež. Tato výstava, nazvaná "Passages", bude konfrontovat vizuální koncepce vzdálené a komplementární zároveň. Se zásadními díly, která odkrývají sílu uměleckých a grafických drah, na kterých je založena specificita literatury určené dětem.

Fantastický přehlídka ilustrovaných světů s více než 300 děl přizvaných vytvarníků:

Quentin Blake, ilustrátor (Velká Británie), Blexbolex, autor, ilustrátor, serigrafista (Francie), Serge Bloch, autor, ilustrátor (Francie), Carll Cneut, autor, ilustrátor (Belgie), Philippe Corentin, autor, ilustrátor (Francie), Elzbieta, autorka, ilustrátorka (Francie), Wolf Erlbruch, ilustrátor, grafik (Německo), Jean-François Martin, ilustrátor (Francie) a Květa Pacovská, výtvarnice, ilustrátorka (Česká republika).

 

Tvůrci těchto děl pro mládež jsou rovněž sochaři, fotografové, malíři, režiséři, kreslíři pro tisk, autoři plakátů… Kromě jejich konfrontace výstava tedy poodryje i jejich tvůrčí zdroje.

Náš průřez je zároveň pozvánkou k procházce skrze různé výtvarné tradice, různé styly ovlivněné estetickými domény, které mají k sobě blízko nebo které poznamenali děctví a dorůstání vybraných autorů, jako jsou komiks, film, či další výrazové média.

Podtrhneme moc obrazu a slova, přitom zvýrazníme předivo vlivů každého tvůrce. Zejména jejich vilvy a způsob, jakým jejich tvorba pro mládež dialoguje s širšým uměleckým polem.

Spojení těchto světů něbídne kromě pohledu na pluralitu jejich děl kaleidoskop vztahující se k permanenci, mutacím, blízkostem i specificitám umělecké tvorby, jejíž estetická a narativní dimenze patří již k proveřeným veličinám.

 

Otevírací hodiny

Středa 26. listopadu / 9h-18h
Čtvrek 27. listopadu / 9h-18h
Pátek 28. listopadu / 9h-21h30
Vstup volný na večerní část programu, od 16h30)
Sobota 29. listopadu / 9h-20h
Neděle 30. listopadu / 10h-19h
Pondělí 1. prosince / 9h-18h

 

Vstupné

Online přímá vstupenka: 6 €
Na místě u pokladny: 4 €

 

Zdarma

Pro mladé pod 18 let, nezaměstnané, hendikepované a jejich doprovod.
Pro všechny v pátek 29. listopadu od 16h30.

Zdarma pro akreditované profesionály a zapsané skupiny (akreditace online od 15. října)

 

Espace Paris-Est-Montreuil

128 rue de Paris

93100 Montreuil

www.salon-livre-presse-jeunesse.net

Místo konání:
Espace Paris-Est-Montreuil
Datum:

Od: 26.11.2014
Do: 1.12.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala