Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.1.2019 16:00 - 18:30

Křest knih Kateřiny Bažantové a workshop pro děti

Kateřina Bažantová dlouhodobě žije a působí v Paříži, kde se věnuje ilustraci. Ve spolupráci s nakladatelstvím Argo a Apprimerie vydává překlady svých knih Případy detektiva Ťopa (L´Avis de Recherche) a Co skrývá noc (Dans la nuit il y a). Součástí prezentace bude dětská dílna, jejímž tématem bude alegorie a světlo.

 

Kateřina Bažantová dlouhodobě žije a působí v Paříži, věnuje se ilustraci a ve spolupráci s nakladatelstvím Argo a Apprimerie vydává překlady svých knih L´Avis de Recherche a Dans la nuit il y a.

Součástí prezentace bude dětská dílna, která se zaměří na alegorii a světlo.

Odpoledně v Českém centru proběhne za účasti zástupců nakladatelství Argo a Apprimerie.

 

Případy detektiva Ťopa  

Detektiv Ťop je prostě top a ať už zmizí cokoli, brzy zachytí správnou sťopu! Vezměte svoje děti na cestu kolem světa po nejkrásnějších metropolích planety, které v této „hledací“ knížce ztvárnila ilustrátorka Kateřina Bažantová. V každém ze slavných měst se něco (či někdo) ztratilo. Na Ťopovi, mistrovi převleků, a na vás všech teď bude, aby všechno dobře dopadlo! Takže vzhůru na cesty, čeká na vás Káhira, Rio, Londýn a další skvělá místa.   

Co skrývá noc

První světélkující kniha vašeho dítěte s názvem Co skrývá noc je skvělý autorský počin výtvarnice Kateřiny Bažantové. Princip je přitom jednoduchý.
Díky textům a zábavným ilustracím procvičíte s dětmi počty, a to ideálně pod dekou a s baterkou – či světlem z mobilu. Až najdete na obrázcích všechno, co vás zajímá, prostě zhasnete a budete žasnout! Ze stránek knihy vystoupí úplně nové obrazy! Rodiče důrazně žádáme, aby si knihu neschovávali pro sebe a skutečně ji dali dětem! 

 

Vstup zdarma.

Rezervace na workshop nutná na 01 53 73 00 22 nebo na paris@czech.cz

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

23.1.2019 16:00 - 18:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala