Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.3.2018 19:00

Dejme slovo ženám

Večer u příležitosti Mezinárodního dne žen. // České centrum Paříž pořádá setkání a debatu na téma postavení žen mezi dvěma kulturami. Ve spolupráci se Zastupitelským úřadem Paříž. // Libuše Gonet-Schulzová ~ Lenka Horňáková-Civade ~ Andrea Salajová ~ Linda Dušková ~ Ivana Balter-Halušková.

 

České centrum organizuje debatu na téma statutu a práv žen na pomyslné hranici mezi dvěma kulturami : českou nebo slovenskou a francouzskou v posledních 100 letech historie našich zemí.
Debaty se účastní 5 Češek a slovenek působících ve Francii jako spisovatelky, dramaturgyně, lékařka či podnikatelka. Cílem večera je posouzení postavení ženy v různých profesních oblastech a sdílení osobních zkušeností.

Akce je organizována při příležitosti Mezinárodního dne žen a řadí se mezi akce, pořádané k výročí 100 let od vzniku Českoslovenka.

 

Hosté 

Libuše Gonet-Schulzová
- Jediná česká vinařka a obchodnice s vínem v kraji Champagne. 

Lenka Horňáková-Civade
- Spisovatelka a malířka, oceněná Cenou Prix Renaudot des lycéens 2016 za svoji první francouzsky psanou knihu « Giboulées de soleil » a autoka nového románu vydaného 1/2/2018 « Une verrière sous le ciel » u Alma Editeur.

Andrea Salajová
- Slovenská spisovatelka žijící ve Francii od roku 1998, autorka francouzsky psaného románu "Eastern".

Linda Dušková
- Česká režisérka a dramaturgyně, která žije mezi Prahou a Paříží. Ředitelka festivalu francouzskéhu divadla v Praze “Sněz tu žábu” a letos poprvé i festivalu českého divadla ve Francii “Na skok do Prahy”.

Ivana Balter-Halušková
- Slovenská lékařka a vědkyně, se zaměřením na imunologický výzkum. Členka Správní rady francouzské společnosti pro imunologii.

 

Organizováno ve spolupráci se Slovenským institutem a Zastupitelskými úřady České a Slovenské republiky ve Francii.

 

Vstup volný
Rezervace na paris@czech.cz nebo na tel. 01 53 73 00 22


Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

8.3.2018 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala