Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.9.2017 20:00

Klavírní cyklus ,,Pan" Vítězslava Nováka

Klavírní koncert Patricka Hemmerlé, francouzského pianisty, se uskuteční v kostele Scots Kirk Paris dne 16. září 2017 ve 20:00. Na programu je klavírní cyklus ,,Pan" Vítězslava Nováka, českého hudebního skladatele, pedagoga a klavíristy. Dále zazní i dílo Vincent d'Indy, francouzského hudebního skladatele a pedagoga.

Vítězslav Novák

Narodil se 5. prosince 1870 v Kamenici nad Lipou a zemřel 18. července 1949 ve Skutči. Novák je jedním z předních českých postromantických skladatelů. Po studiích na gymnáziu v Jindřichově Hradci, které po něm bylo později i pojmenováno, studoval v Praze hudbu na Pražské konzervatoři u Antonína Dvořáka. Jeho raná tvorba vycházela z doznívajícího romantismu a byla velmi ovlivněna zejména moravskou lidovou tvorbou, později na něj měly velký vliv tehdejší moderní nové umělecké směry, např. symbolismus a impresionismus. Jeho vrcholné tvůrčí období spadá do prvních dvou dekád 20. století do začátku 1. světové války, druhé významnější tvůrčí období se dostavilo v době nacistické okupace za protektorátu Čechy a Morava v letech 1939 až 1945.

Po výstupech ve Vysokých Tatrách složil symfonickou báseň ,,V Tatrách" inspirace se projevuje i v jeho díle,,Pan", které se dá označit jako jeho nejvýznamnější. 

 

Patrick Hemmerlé

Patrick Hemmerlé, narozený roku 1981, je francouzský pianista, který se po svých studiích na pařížské kozervatoři usídlil v Anglii. Sídlí na univerzitě v Cambridge, s níž spolupracuje na různých projektech, koncertech a konferencencích. Získal řadu mezinárodních ocenění a svůj talent předvedl již v několika evropských zemích, stejně tak v Asii i Americe. Své první album vydal pod záštitou vydavatelství Orpheus a zasvětil ho Brahmsovi, Schumannovi a Novákovi. Jeho druhé album vyjde ve vydavatelství IndeSens.  

 

Místo konání:

Scots Kirk Paris, 17 Rue Bayard, 75008 Paris

Datum:

16.9.2017 20:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala