Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.9.2017 - 7.10.2017

Klara Kristalova v galerii Perrotin

Česká umělkyně Klara Kristalova představí svá keramická díla v galerii Perrotin. Přijďte se projít její snovou krajinou !

 

Výstava Camouflage Klary Kristalove

Výstava Klary Kristalove s názvem Camouflage bude probíhat od 7. září do 7. října 2017 v pařížské galerii Perrotin. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klara Kristalova

Autorka českého původu Klara Kristalova se narodila v roce 1967 v Praze. O rok později přesídlila se svými rodiči (oba dva výtvarníci Helena Kristalová a Eugen Krajcik) do Švédska, kde vystudovala Královskou akademii výtvarných umění a žije doteď. Její keramické plastiky s barevným glazovaným povrchem vypovídají zejména o traumatech dospívajícího jedince, těžce nesoucího nátlak společnosti. Kristalova čerpá inspiraci i v literatuře, zejména v díle dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena.

Klara Kristalova vystavuje ve Švédsku i v zahraničí, za zmínku jistě stojí prezentace nových prací v Muzeu moderního umění v San Francisku, která se uskutečnila v roce 2011. O rok později jsme mohli vidět její sólovou výstavu Bonniers Konsthall ve Stockholmu. Umělkyně je zastoupena mimo jiné u galerie Perrotin (Paříž/New York), Lehmann Maupin (New York), Alison Jacques (Londýn) a Magnus Karlsson (Stockholm). 


Více o výstavě a galerii Perrotin zde.

 

Místo konání:

Galerie Perrotin, 76 Rue de Turenne, 75003 Paris

Datum:

Od: 7.9.2017
Do: 7.10.2017

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala