Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.1.2015 19:00 - 13.2.2015

Jiří Votruba – globaLove

Výstava předního českého výtvarníka. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 15. ledna 2015 od 19h za přítomnosti autora.

 

 

Horské krajiny, na jejichž úpatí trůní obří teniska či další značkové výrobky… Votrubovy hravé, pop-artově laděné obrazy vytváří hravou kritiku globalizované konzumní společnosti. Jako ústřední motiv zde nacházíme červený balónek ve tvaru srdce. Tradiční symbol nejsilnějšího citu, který „i hory přenáší“, tu malíř zpodobnil jako prchavou pouťovou atrakci.

„Globální společnosti k nám mluví řečí lásky: tvrdí, jak moc nás milují, a že s námi chtějí trávit co nejvíc času, perou se o nás a slibují odměny za věrnost, ale všichni víme, že tím vším stojí zcela přízemní obchod. Téhle účelové, masově nabízené lásky je dnes myslím po celé planetě až příliš – a přesto se znovu rádi necháme svést…“

 

Jiří Votruba je malíř, grafik a ilustrátor. Jeho práce je vidět na každém rohu, převážně v centru města Prahy. V devadesátých letech udělal menší kolekci obrázků Prahy, ta do dnešních let přetrvává skoro ve všech obchodech se suvenýry, můžeme je najít na pohlednicích, tričkách nebo třeba na hrnkách. Mezi jeho dalšími počiny je design pro jazz klub AghaRTA, scénografická spolupráce s Národním divadlem na cyklu Opera nás baví či vizualizace festivalu vážné hudby La Folle Journée v Tokiu. Jeho rukopis je rozpoznatelný na první pohled, ilustroval mnohé dětské knížky, vytvořil spoustu plakátů, ale i obrazů. Od počátku kariéry se mu zalíbil Pop-art, který je z jeho prací cítit.

www.votruba.cz

 

Výstava od 16. ledna do 13. února, otevřená od úterka do pátku od 13h do 18h, ve středu od 17h do 20h, v sobotu od 15h do 18h.

V sobotu 31. ledna 2015 výjimečně zavříno.

 

Mediální partner:

 

 

Vstup volný.

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

Od: 15.1.2015 19:00
Do: 13.2.2015

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala