Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.1.2010 19:00 - 0:00

Jiří Slavík Trio

Modern jazz

 

Jiří Slavík, kontrabas; Robin Fincker, saxofón; Gauthier Garrigue, bicí

 

Jiří Slavík, čtyřiadvacetiletý kontrabasista a skladatel původem z Havířova, je absolventem konzervatoře Sv. Cecílie v Římě (Massimo Giorgi) a Královské hudební akademie v Londýně (obor kontrabas, Duncan McTier a později obor jazzová skladba, Barak Schmool). Během svých studií v Anglii byl prvním kontrabasistou koncertního orchestru akademie, kde si zahrál i pod taktovkou Sira Colina Davise, či vybraným sólistou v rámci Paganiniho festivalu v Londýně (březen 2006). Zúčastnil se mistrovských kurzů pod vedením předních postav jazzového světa (Dave Holland, Jeff „Tain“ Watts, Larry Grenadier, Jeff Ballard, Kenny Wheeler, Mark Dresser) či soudobé hudby (Pierre Laurent-Aimard, Peter Maxwell Davies).

Mezi ocenění, které za svůj život získal patří: 1. místo na mezinárodní soutěži Bass 2008 (Paříž, kategorie jazz) , 2. místo na mezinárodní soutěži soudobé hudby „Premio Valentino Bucchi“ (Řím, 2005), stříbrná medaile prezidenta Itálie Carla Azeglia Ciampiho (2005), kulturní osobnost města Havířova (2007). Jako sólista vystoupil v největším sále nově postaveného římského Auditoria (2003) či v programu České televize „Koncert na kurtech“ (2005). V rámci hostování v Pařížském komorním orchestru hrál Matoušovy Pašije J. S. Bacha v katedrále Notre Dame a koncertoval v Thêàtre des Champs-Élysées.

Od září 2007 žije mezi Paříží a Londýnem jako skladatel a muzikant na volné noze. Jeho hudba byla odvysílána na vlnách Českého Rozhlasu či rádia France Culture, a byla použita ve filmu „Oury Jalloh“ (http://www.ouryjalloh-derfilm.de), který vyhrál německou Filmovou cenu lidských práv (Deutscher Menschenrechts-Filmpreis) pro rok 2008, kategorie amatérský film. Během uplynulých let vystoupil s vlastní tvorbou v sálech jako Forbiden City Hall v Pekingu, Bohemian National Hall v New Yorku či v Alexandria Centre of Arts v Egyptě.

 

www.myspace.com/jirislavikmusic

 

Paris-Prague jazz club otevírá každý pátek od 19h do půlnoci (kromě školních prázdnin).

Hudba začíná kolem 20h30.

Pomocný dramaturg : David Rolland.

 

Vstupné: 5 €, snížené vstupné: 3 €.

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

22.1.2010 19:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala