Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.4.2018 19:00 - 0:00

Romana Z

13.4.2018: Akustická kapela Romana Z, fenomén pražské folkové scény, se vrací do Paříže. Přijďte si vychutnat jejich neodolatelnou hudbu na pomezí world music, folku a jazzu do Paris-Prague jazz clubu!

 

 

Složení skupiny

Romana Žabková (zpěv, flétny), Jano Žabka (akustická kytara), Fabrice Colin (saxofon) a Bruno Delord (perkuse)

Romana Z, výrazný fenomén pražské folkové scény, znovu přijíždí do Paříže. V rámci koncertu v Paris-Prague jazz clubu uslyšíte neodolatelný mix world music, folku a jazzu. Většina textů - básní pochází z pera Beaty Struhárové, do zlatého fondu skupiny přispěla i hvězda českého folku Zuzana Navarová. Romana Z má blízko k Francii, pravidelně několikrát do roka hostuje v pařížských klubech, kde hraje v sestavě společně s Bruno Delordem (perkuse) a Fabrice Colinem (saxofon), kteří jsou jinak členy pařížských jazzových seskupení. Pravidelně exkluzivně spolupracuje se zpěvačkou v českém znakovém jazyce Andreou Kalců.

 


Ukázky hudby najdete zde:
https://myspace.com/romana.z/music/songs
Několik videí:
https://myspace.com/romana.z/videos
Paris-Prague jazz club

Paris-Prague jazz club se nachází v klenutém sklepení Českého centra Paříž, v samotném srdci francouzského hlavního města ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés, která je tradičním pařížskou kolébkou jazzu již od 50. let 20. století. 
Svou činnost započal před 16 lety, a to 9. listopadu 2001. Od té doby se stal jedním z oblíbených míst milovníků jazzu ve Francii. Paris-Prague jazz club je také vyhledávaným místem pro setkávání Francouzů s Čechy i Slováky. Klub nabízí možnost drobného občerstvení a vaši žízeň uhasí české pivo Budweiser Budvar (za nejpříznivější cenu ve čtvrti!).

Klub otevírá každý pátek od 19h do půlnoci.
Hudba začíná ve 20h.

Happy hours od 19h do 21h.

Vstupné: 5 €
Snížené: 3 €

Oficiální partner: Budweiser Budvar

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

13.4.2018 19:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala