Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.10.2012 19:00 - 0:00

High Fly Jazz Quartet + special guest Jan Provazník

Modern jazz

 

 

 

Jan Provazník - saxofón

Studoval s Josephem Bobby Houdou (Berklee College of Music), diplom - American School of Modern Music in Paris. Profesionálně spolupracuje s Rickem Margitzou, Haroldem Toddem, Bobem Mintzerem, Jerrym Bergonzim, Pee Wee Ellisem, Jessie Davisem, Wyntonem Marsalisem a dalšími. Hraje na soprán, alt, tenor a barytón saxofón. Působí v České republice, Německu, Francii, USA. Hudební produkce pro Sony Music, Indies, ČT2 a další nezávisle produkční firmy.

 

Lutz-Martin Rathsfeld - saxofóny

 Začal hrát v 60. letech, jako student v Dixiland, Swing a Cool Jazz. Hraje na na všechny saxofóny od sopranina az po kontrabass saxofón. Hrál v Bigbandech pod vedením Ingfried a Axel Jungbluth. Studoval s Junior Montrose, Al Cohn, Leszek Zadlo, Vince Herring, Klaus Doldinger. Hrál s Eric Dolphy, Donald Byrd, Joachim Kuhn a Michael Naura. Působí v Paříži, Praze, Casablance, Tangeru, Rabatu a New YorkuJe v úzkém kontaktu se soudobou jazzovou scenou v New Yorku (John Hicks, Cecil McBee, Kirk Lightsey a další).

 

Thomas Humm - klavír

Absolvent Univerzity Mainz. Hráč na klávesové nástroje v Rheinland-Pfälzischen policejním orchestru. Docent v Fachbereich Musik na Univerzitě v Mainz.

 

Florian Werther - kontrabas

Studium na Univerzitě v Mainz pod vedením Vitolda Reka na Kolinské Hudební vysoké škole pod vedením Prof. Dieter Manderscheid. Profesionalní hráč na mezinarodních podiích.

 

Axel Pape - bicí

Studium popularní a jazzové hudby na Vysoké škole ve Stuttgartu a Univerzitě Mainz. 2003 oceněn "Jugend jazz" ve spolupraci s Sebastian Sternal Trio. 2004 bulharské turné organizované Goethe Institutem. 2007 oceněn spolu s Sebastian Sternal Trio WDR - Jazzpreis. Hudebni produkce pro HR, HR3, SWR a WDR.

 

High Fly Jazz Quartet integruje styly Bebop a Hardbop s prvky typickými pro Latin jazz a karibskou hudbu. V tomto smyslu zapadá kvartet do tradiční linie Charlieho Parkera, Dizzyho Gillespieho, Sonnyho Rollinse, Joa Hendersona, Stana Getze atd. Repertoár High Fly Jazz Quartetu obsahuje typické kompozice období Bebop/Hardbop, jakož i vlastní skladby. High Fly Jazz Quartet pravidelně vystupuje v klubech, festivalech a koncertních sálech v německu a ve Francii (Paříž/Festival de Souillac).

 

Paris-Prague jazz club otevírá každý pátek od 19h do půlnoci (kromě školních prázdnin).

Hudba začíná kolem 20h30.

Pomocný dramaturg : David Rolland.

 

Vstupné: 5 €, snížené vstupné: 3 €.

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

5.10.2012 19:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala