Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.3.2018 16:30 - 16.3.2018

Jaro básníků

V rámci dvacátého ročníku "Jaro básníků" představí společnost Pas de Porte ve městě Céret nakladatelství Revue K a jeho novou sbírku poezie L'Instant.

 

 

Další čtení se uskuteční v: 

Bordeaux - 15. března 2018

Bayonne - 16. března 2018 v 16H v Librairie Jakin 

 

Le Printemps des Poètes je národní a mezinárodní událostí, která se koná každoročně v březnu. Sdružuje několik osobností nejen ve Francii ale i v zahraničí, aby poznaly poezii ve všech formách a přes různé sdělovací prostředky. 

Básnickou sbírku krooa krooa od Radka Fridricha, přeloženou do francouzštiny Xavierem Galmichem a ilustrovanou Martinem Kolářem, budou pro veřejnost předčítat 4 osoby. 

 

Krooa krooa

Do krajiny Sudet (pohraniční regiony dříve osídlené českými Němci vyhnanými po druhé světové válce) navrací Radek Fridrich temný kult. Naříká jako bytost v pohádkách. Zahraniční lexikální interference, která vede ve stejných sbírkách až k mánii (Erzherz, Molchloch, Krooa-krooa), má archaickou sílu magických hesel. Navrací se ke smrti a zmizení. Fridrichova poezie znovu oživuje zapomenutý hlas druhých, ujišťuje těla bez duše, že nejsou zapomenuta. Rituální jazyk narušuje kouzlo a přináší mír. (X.G.)

 

Radek Fridrich, narozen 1. prosince 1968, básník, výtvarník a pedagog, žije a učí v Děčíně. Ve své tvorbě se výrazně orientuje na severní Čechy a německé vlivy v bývalých Sudetech.

 

Více informací na Le Printemps des Poètes

Místo konání:
Médiathèque Ludovic Massé, Maison Companyo, 2 rue du Commerce, 66400 Céret
Datum:

Od: 7.3.2018 16:30
Do: 16.3.2018

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala