Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.10.2017 19:00

Jan Schumacher Quartet

Jan Schumacher (trubka, bugle), Richard Turegano (piano), Mauro Gargano (kontrabas), Giuseppe La Pusata (bicí)

 

Moderní jazz

Trumpetista německého původu Jan Schumacher začal svou kariéru v Hambourgu v big bandech Petera Herbozlheimera a Jochena Arpa. Po spolupráci s Herbem Gellerem, Bobbym Shewem a Jimmym Owensem založil hudebník v roce 1998 svůj projekt Jan Schumacher Quartet, se kterým vystoupí mimo jiné 20. října 2017 v Paris-Prague jazz club.

Hudba Jana Schumachera je ovlivněna velkými jazzovými muzikanty, které trumpetista poslouchal již od svého mládí, jako je Miles Davis, Freddie Hubbard a John Coltrane. V Paříži objevil hudbu Rabiho Abou-Khalila, quartet Masada a Henriho Texiera a inspiraci poté čerpal i z dalších umělců jako jsou Vienna Art Orchestra, John Zorn, Linda Sharrock, Herbert Joos či Louis Sclavis. Jan Schumacher se mimo jiné i často podílí na různých hudebních projektech Christopha Monniota, Gueorguiho Kornazova a dalších...

 

Paris-Prague jazz club

Paris-Prague jazz club se nachází v klenutém sklepení Českého centra Paříž, v samotném srdci francouzského hlavního města ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés, která je tradičním pařížskou kolébkou jazzu již od 50. let 20. století. 
Svou činnost započal před 16 lety, a to 9. listopadu 2001. Od té doby se stal jedním z oblíbených míst milovníků jazzu ve Francii. Paris-Prague jazz club je také vyhledávaným místem pro setkávání Francouzů s Čechy i Slováky. Klub nabízí možnost drobného občerstvení a vaši žízeň uhasí české pivo Budweiser Budvar (za nejpříznivější cenu ve čtvrti!).

Přidružený dramaturg: David Rolland

 

Klub otevírá každý pátek od 19h do půlnoci.
Hudba začíná ve 20h.

Happy hours od 19h do 21h.

 

Vstupné: 5 €
Snížené: 3 €

 

Oficiální partner: Budweiser Budvar

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

20.10.2017 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala