Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.10.2016 - 12.11.2016

Jan Kaláb - Pluriforme

Vernisáž v sobotu 22. října mezi od 18h do 21h

 

 

Po čtyřech letech existence se galerii Openspace podařilo najít své místo mezi figurací a abstrakcí a odpovědět na náročné umělecké požadavky. Díky zalíbení v Graffuturismu a zájmu o umělce, kteří si vyvinuli vlastní uměleckou techniku, představuje galerie Openspace českého umělce Jana Kalába, jednoho ze světových objevů na umělecké scéně posledních let.

Galerie Openspace spolupracuje s Janem Kalábem od roku 2014, kdy se podílela na výstavě „Les Enfants de Kupka“ pořádané ve městě Puteaux. Rozmanité dílo Jana Kalába souznilo s dílem českého pionýra abstrakce Františka Kupky, který strávil polovinu svého života ve městě Hauts-de-Seine.
V roce 2016 pozvala galerie Openspace Jana Kalába, aby uspořádal svou první vlastní výstavu ve Francii. Výstava Jana Kalába odkrývá celou škálu umělcových technických možností a rozpyl jeho umělecké tvorby. Výstava „Pluriforme“ představuje Kalábovo rozsáhlé dílo – skulptury v podobě multisférických instalací na podstavci i zavěšených volně v prostoru. Výstava také představuje tři série prací poznamenaných hlubokou úvahou o plátně jako o uměleckém prostředku vyjádření. Podle historiografie není již plátno pouhou malířskou plochou, ale stává se opravdovým oknem do umělcovy duše, a tím divákovi ukazuje vnitřní obraz umělce.

Díky technickému a estetickému hledání, inspirovanému odkazem Františka Kupky, lze u Jana Kalába vysledovat malířskou ctižádost a opravdové kritické myšlení, které ho vepsalo do historie abstraktního umění 20. století.

 

Otevírací hodiny: od středy do soboty od 14h do 19h.

Vstup volný.

 

Galerie Openspace

116, boulevard Richard Lenoir

75011 Paris

www.openspace-paris.fr

09 80 66 63 94

contact@galerieopenspace.com

Místo konání:

Galerie Openspace

Datum:

Od: 22.10.2016
Do: 12.11.2016

Organizátor:

Galerie Openspace


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala