Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.6.2014 18:00 - 26.7.2014

Jakub Matuška aka Masker - Pohled z lebky // View from the skull

První samostatná výstava výtvarníka Jakuba Matušky neboli Maskera v Paříži bude k vidění v pařížské galerii Dukan od 21. června do 27. července. Základním prvkem jeho tvorby je malba, která kombinuje prvky streetart a monumentálního malířství, Maskerova umění ale zahrnue i díla fotografická, videa, instalace a objekty.

 

 

Jakub Matuška aka Masker (1981) vystudoval pražskou Akademii výtvarných umění v malířském ateliéru Vladimíra Skrepla (2003 – 2009), během studia absolvoval studijní pobyty na Cooper Union v New Yorku (2008) a na Middlesex University v Londýně (2007). I když Jakub Matuška prošel prestižní umělecké školy, jeho street artová minulost se odráží v každém jeho díle. Kvalitu Matuškovy tvorby a punc jednoho z nejzajímavějších malířů mladé generace dokládají jeho úspěchy na českých i mezinárodních uměleckých soutěžích.

Letos se zařadil po bok několika vybraných zahraničních umělců na festivalu současného umění SVEART v Itálii. V roce 2011 získal prestižní Cenu NG 333, kterou uděluje Národní galerie nejlepšímu mladému umělci do 35 let. V roce 2010 byl mezi finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého, spolu s dalšími pěti street artovými umělci úspěšně reprezentoval Českou republiku na Expo 2010 v Šanghaji.

Nejpodstatnější složku Maskerovy tvorby představuje malba, ale šíře jeho talentu zasahuje i do fotografie, videa, instalace a objektů. Jeho malby zaujmou kombinováním přístupů monumentálního malířství a street artu, jehož technické prvky implementuje do svých malířských prací. Typická je svérázná práce s měřítkem, která ovlivňuje významové vyznění samotného díla, a specifická atmosféra, vyzařující z každé Maskerovy práce.

 

Galerie Dukan

24 rue Pastourelle

75003 Paris

www.galeriedukan.com

Místo konání:

Galerie Dukan

Datum:

Od: 21.6.2014 18:00
Do: 26.7.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala