Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.4.2017 19:30

Já, Olga Hepnarová

Film Tomáše Weinreba a Petra Kazdy, ČR / Polsko / Slovensko / Francie, 2016, 1h45, v původním znění s francouzskými titulky. Projekce za přítomnosti francouzského distributora filmu.

 

 

Příběh existenciální masové vražedkyně Olgy Hepnarové je příběhem osamělého člověka vymezujícího se proti většinové společnosti. Nemá však vítěze ani poraženého. Nikdo by neměl brát právo člověku na samotu, záleží však na tom, jestli je člověk k samotě puzen ze své přirozenosti, nebo je k samotě společností donucen. Otázkou zůstává, byla-li Olga Hepnarová existenciálně k samotě puzena a tuto cestu nezvládla, nebo k ní byla vnějšími okolnostmi donucena. Společnost, která produkuje množství osamocených lidí, je nemocná. A to i v současné perspektivě. S pocitem izolace a samoty souvisí i skutečnost, že Olga Hepnarová, od určitého bodu v příběhu, kdy už nedokáže necitelnost okolí vydržet, se nadobro uzavře sama v sobě. Svět se pro ní stane abstraktem, necitelnou hmotou, matérií, s kterou může libovolně a stejně necitelně nakládat.
Olga Hepnarová byla mladá drobná dívka, která v roce 1973 najela úmyslně nákladním vozem do davu lidí. Osm z nich zabila.

 

Více informací na ČSFD - Já, Olga Hepnarová

 

Český lev za hlavní ženskou roli - Michalina Olszańska

Ceny české filmové kritiky

Úvodní snímek Berlínského festivalu v sekci Panorama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vstupné: 5 €

Snížené: 3 €

 

 

V rámci Czech-In Film festivalu.

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

24.4.2017 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala