Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.11.2014 20:00

Inner Spaces

Závěrečný večer mezinárodního festivalu Jazzycolors proběhne v duchu koncertu kvinteta Inner Spaces. Toto seskupení bylo založeno v roce 2009 v Polsku a od té doby získalo za svou multižánrovou hudbu některá významná evropská ocenění. Kvintet vystoupí ve složení: Štěpánka Balcarová, trubka; Luboš Soukup, saxofón; Vít Křišťan, klavír; Max Mucha, kontrabas; Grzegorz Masłowski, bicí. Festival založilo České centrum Paříž a v roce 2014 proběhne jeho již 12. ročník. Partner: Ficep.

 

Mezinárodní kvintet Inner Spaces byl založen na Akademii múzických umění v Katovicích v Polsku v lednu 2009. Dřívější inspirace v polských kapelách odkazujících se na zvuk ECM a české multižánrovosti je v poslední době doplněna o vlivy hudby skandinávské, která je slyšitelná zejména ve volných improvizovaných pasážích. Eponymní debutové album Inner Spaces vyšlo v roce 2011 pod záštitou polského časopisu Jazz Forum.

Kapela byla několikrát oceněna na předních festivalech a soutěžích v Polsku. Mezi úspěchy patří zejména první místo na festivalu Krokus Jazz v roce 2009, druhé místo na Jazz Juniors Krakow téhož roku, nebo druhé místo na festivalu Klucz do Kariery v roce 2010 a celá řada individuálních ocenění pro členy kvintetu.

Na podzim v roce 2012 vydala kapela svoji druhou desku Light Year, tentokrát u českého hudebního vydavatelství Animal Music. Na desce hostuje přední český kytarista David Dorůžka, který s kapelou nyní i koncertuje.

Diskografie: Inner Spaces / Jazz Forum, 2011 ; Light Year / Animal Music 2012.

www.innerspaces.cz

 

Koncert v rámci mezinárodního festivalu Jazzycolors, pořádaném FICEPem.

www.jazzycolors.net

 

Jednotné vstupné: 10€.

Předprodej na stránkách www.yesgolive.com.

Prodej vstupenek také na místě před koncertem, v rámci volných míst.

Janáčkův sál.

 

Rok české hudby

Pod záštitou mezzosopranistky Magdalena Kožené a dirigenta Sira Simona Rattla
Čestný president: Jiří Bělohlávek, CBE - šéfdirigent České filharmonie
Politická záštita: Miloš Zeman, prezident České republiky

Hudba je reprezentativní součástí české kulturní identity. Jména Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Leoš Janáček, Bohuslav Martinů, Josef Suk, Jan Dismas Zelenka a další, jsou spolehlivými markanty, které lidé rozpoznávají ve světě jako „české“.

Výročí všech výše jmenovaných a řady dalších spadají do let zakončených čtyřkou a z tohoto důvodu jsou chápány tradičně a spontánně jako Roky české hudby nejen u nás, ale i v zahraničí. V r. 1924 bylo poprvé slaveno smetanovské výročí, po válce došlo k rozšíření koncepce na českou hudbu jako takovou. Česká republika disponuje také kvalitní nabídkou jazzu a folklorních tradic, které získávají stále výraznější mezinárodní ohlas.

Roky české hudby se tedy nesoustřeďují pouze na tvorbu výročních autorů, na jeden druh či hudební žánr, ale na podporu a reflexi české hudby jako takové.

Hudba je pro Českou republiku výhodnou investicí, značkou: u kterého jiného produktu dochází k tomu, aby producent/investor plně financoval a propagoval produkt s českou značkou či logem jako je tomu u českého umění, zvláště hudby (v r. 2004 bylo v zahraničí realizována třetina z celkového počtu cca 1800 akcí, z toho z 90% pouze s finančním krytím zahraničními pořadateli)? Kde jinde, než v umění ještě můžeme smysluplně hovořit o tom, že je „české“?

Rok české hudby 2014 je programem podpořeným Ministerstvem kultury ČR ve spolupráci s resorty školství, zahraničí a místního rozvoje. Chce využít nejen spontánního zvýšení zájmu v zahraničí o českou kulturu, ale podpořit finančně, organizačně a propagačně také domácí prostředí. Využít synergií regionálních, časových i tematických, abychom zvýšili efekt a kvalitu toho, co máme a umíme. Důraz je kladen na práci s dětmi, s mládeží, na vyhledávání nástrojů pro oslovení publika, oživení různých tradičních i netradičních lokalit a prostor, spolupráci s médii, propojování lidí a projektů, vícezdrojové financování.

 

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

29.11.2014 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala